Adam Ponichtera, Data4: Polska to świetne miejsce dla zarządzania danymi

 – Świadczymy usługi na rzecz Data Center, które jest kręgosłupem gospodarki. Nawet teraz, kiedy rozmawiamy zbierane są dane i odkładane na przykład w chmurze Data Center. Rozwijamy się stąd Polska […]

Adam Ponichtera, Data4: Polska to świetne miejsce dla zarządzania danymi

 – Świadczymy usługi na rzecz Data Center, które jest kręgosłupem gospodarki. Nawet teraz, kiedy rozmawiamy zbierane są dane i odkładane na przykład w chmurze Data Center. Rozwijamy się stąd Polska jest kolejnym krajem, gdzie lokujemy nasz biznes – mówi Adam Ponichtera dyrektor generalny Data4 Grop w rozmowie z ISBnews.TV.

Polska jest ważna dla Data Center, bo jest bramą na wschód.

– Warszawa to świetne miejsce na hub dla Europy Środkowo-Wschodniej, ale też łączymy północ z południem kontynentu – dodaje Ponichtera.

Obecna sytuacja geopolityczna wzmacnia znaczenie branży Data Center z uwagi na ilość przetwarzanych danych, która dynamicznie rośnie.

– Są też zagrożenia chociażby ze względu na rosnące ceny energii i brak możliwości rozwijania alternatywnych źródeł generowania prądu. Należy wspierać i rozwijać produkcję zielonej energii – mówi dyrektor Data4.

Korzystanie z chmury to dziś dobre rozwiązanie. Liczą się koszty.

– Inwestowanie we własną infrastrukturę jest nieaktualne. Coraz częściej nasi klienci skupiają się na swoim biznesie a profesjonalne zarządzanie danymi powierzają nam – dodaje Adam Ponichtera.

Pandemia pomogła spółkom technologicznym.

– Trzymanie danych w biurze może być zagrożeniem. Pracowników tam często nie ma i pojawia się problem utrzymania infrastruktury w przypadku awarii – argumentuje Ponichtera.

Data4 w marcu przyszłego roku otwiera swoją siedzibę w podwarszawskich Jawczycach.

– Nie chcemy się ograniczać do samej Polski. Szukamy szans poza jej granicami. Planujemy inwestycje w krajach ościennych i na południu Europy – dodaje Ponichtera.

 

Źródło