Agata Krężel, IdoBooking: W tym roku zaobserwujemy zdrową sytuację w branży turystycznej

– Z pewnością w 2024 roku zaobserwujemy nieco stabilności na rynku turystyki, szczególnie w porównaniu z tym, co działo się przez ostatnie dwa lata. Po pandemii mogliśmy zauważyć niesamowite wzrosty, […]

Agata Krężel, IdoBooking: W tym roku zaobserwujemy zdrową sytuację w branży turystycznej

– Z pewnością w 2024 roku zaobserwujemy nieco stabilności na rynku turystyki, szczególnie w porównaniu z tym, co działo się przez ostatnie dwa lata. Po pandemii mogliśmy zauważyć niesamowite wzrosty, teraz sytuacja powinna się unormować – powiedziała Agata Krężel, Product Menager w IdoBooking, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niej, trendy na rynku turystycznym się zmieniają. Polacy zamiast spędzania czasu na plaży, częściej decydują się na krótkie wyjazdy pełne wrażeń, z nastawieniem na aktywność i eksplorowanie danych miejsc. Podkreśla, że w br. będzie umacniał się trend zrównoważonej turystyki, ponieważ coraz częściej zwracamy uwagę na aspekty ekologiczne.

– Widzimy duże nastawienie na turystykę eventową, różnego rodzaju festiwale czy koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W branży mówi się już o efekcie Taylor Swift, który możemy zaobserwować również w Polsce – podsumowuje.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło