Alior Bank premiuje ekozakupy Polaków

Polacy coraz rozważniej podchodzą do zakupów i wybieranych przez siebie produktów. Według raportu „Świadomy konsument” przygotowanego przez firmę konsultingową Accenture wspólnie z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, 50 proc. ankietowanych czyta zawsze lub często skład i znaczenie poszczególnych składników kosmetyków, a 44 proc. skład ubrań. Z myślą o klientach, którzy zwracają uwagę na aspekty zdrowotne i środowiskowe ... Artykuł Alior Bank premiuje ekozakupy Polaków pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Alior Bank premiuje ekozakupy Polaków

Polacy coraz rozważniej podchodzą do zakupów i wybieranych przez siebie produktów. Według raportu „Świadomy konsument” przygotowanego przez firmę konsultingową Accenture wspólnie z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, 50 proc. ankietowanych czyta zawsze lub często skład i znaczenie poszczególnych składników kosmetyków, a 44 proc. skład ubrań. Z myślą o klientach, którzy zwracają uwagę na aspekty zdrowotne i środowiskowe kupowanego asortymentu Alior Bank przygotował specjalną promocję. Dzięki niej nowi klienci korzystający z karty kredytowej za zakupy w wybranych sklepach internetowych, oferujących zdrową żywność, produkty bio i kosmetyki naturalne, mogą zyskać nawet do 600 zł w ramach zwrotu na kartę.  

fot. Shutterstock

Wraz ze zmianą, jaka zachodzi w zwyczajach zakupowych Polaków na znaczeniu zyskuje trend związany ze świadomymi zakupami i zwiększającą się wrażliwością ekologiczną konsumentów. Promocja uruchomiona przez Alior Bank ma nagradzać klientów, którzy wybierają naturalne produkty. Bonus finansowy ma motywować również, tych jeszcze nie przekonanych.

– Wierzymy, że każdy mały krok i zmiana przyzwyczajeń może pozytywnie wpływać na nasze otoczenie. Dlatego chcemy inspirować konsumentów do budowania odpowiedzialnych nawyków i premiujemy świadome wybory. Działania w nurcie eko są też spójne z naszą strategią biznesową. Stawiamy na efektywne oraz przyjazne dla klientów oraz środowiska rozwiązania i narzędzia – mówi Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w Alior Banku.

Bonus nawet do 900 zł

Propozycja Alior Banku zachęca klientów do korzystania z kart kredytowych OK! lub TU i TAM. W ramach promocji przez pierwszy rok od skorzystania z promocji mogą oni zaoszczędzić do 600 zł za ekozakupy we wskazanych sklepach internetowych oferujących zdrową żywność, produkty bio i kosmetyki naturalne. Dodatkowy zwrot, w wysokości do 300 zł, przewidziany został za płatności kartą kredytową OK! w wybranych punktach handlowo-usługowych oraz za płatności w walutach obcych Kartą kredytową TU i TAM, co jest stałą częścią oferty produktowej tych kart. Oferta promocyjna „Zwrot za ekozakupy z kartą kredytową” potrwa do 30.11.2021 r.

Wysokość zwrotu wynosi 3 proc. wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą kredytową Mastercard OK! lub TU i TAM w sklepach internetowych wskazanych w katalogu sklepów. Zwrot naliczany jest przez bank od sumy transakcji, maksymalnie w 12 kolejnych miesiącach kalendarzowych. Maksymalna miesięczna wartość zwrotu wynosi 50 zł i nie może przekroczyć kwoty 600 zł w ciągu roku objętego promocją.

Kampania łączy się z programem Mastercard Bezcenne Chwile, gdzie klient za transakcje kartą zbiera punkty. Teraz klienci dodatkowo mogą otrzymać 4  000 punktów powitalnych za swoje zakupy na min. 50 zł, co ułatwi rozpoczęcie zbierania punktów i przybliży do realizacji jednej z wybranych pasji, w tym również w kategorii Eko. W celu ułatwienia obsługi programu Alior Bank jako pierwszy w Europie wdrożył dostęp do tego programu lojalnościowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Źródło: Alior Bank

Artykuł Alior Bank premiuje ekozakupy Polaków pochodzi z serwisu PRNews.pl.