Bank BNP Paribas kontynuuje finansowanie inwestycji w fotowoltaikę

Bank BNP Paribas udzielił finansowania pięciu spółkom celowym, które zarządzają instalacjami PV i zostały kupione przez Eques Fotovoltaica 2 FIZ od podmiotu z grupy Vortex Energy. Celem finansowania była spłata istniejącego zadłużenia budowlanego. Bank BNP Paribas jest jedynym kredytodawcą w transakcji realizowanej w ramach procesu nabycia pięciu spółek celowych przez Eques Fotovoltaica 2 FIZ od ... Artykuł Bank BNP Paribas kontynuuje finansowanie inwestycji w fotowoltaikę pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Bank BNP Paribas kontynuuje finansowanie inwestycji w fotowoltaikę

Bank BNP Paribas udzielił finansowania pięciu spółkom celowym, które zarządzają instalacjami PV i zostały kupione przez Eques Fotovoltaica 2 FIZ od podmiotu z grupy Vortex Energy. Celem finansowania była spłata istniejącego zadłużenia budowlanego.

Bank BNP Paribas jest jedynym kredytodawcą w transakcji realizowanej w ramach procesu nabycia pięciu spółek celowych przez Eques Fotovoltaica 2 FIZ od podmiotu z grupy Vortex Energy.

Bank BNP Paribas kontynuuje finansowanie inwestycji w zielone źródła energii. W lutym, w ramach konsorcjum banków wsparł budowę portfela aktywów z sektora energetyki odnawialnej firmy Qair. W marcu bank zapewnił połowę środków w ramach pakietu kredytów bez regresu dla funduszu zarządzanego przez Aberdeen Standard Investments (ASI). Finansowanie przeznaczone zostało na nabycie portfela 130 farm fotowoltaicznych.

Eques Fotovoltaica 2 FIZ to pierwszy fundusz na polskim rynku inwestujący w dynamicznie rozwijający się sektor fotowoltaiki. Został utworzony w lutym 2020 roku i jest zarządzany przez Eques Investment TFI S.A. Nabycie pięciu nowych spółek jest kolejną transakcją obejmującą operacyjne farmy fotowoltaiczne zrealizowaną przez fundusz. Docelowa wartość portfela to 200 MW.

Vortex Energy Polska Sp. z o.o. od 2006 roku działa na polskim rynku energetyki odnawialnej z powodzeniem rozwijając projekty wiatrowe oraz solarne. W swoim portfolio posiada projekty zrealizowane w całej Polsce, o łącznej mocy ponad 317 MW.

Źródło: BNP Paribas

Artykuł Bank BNP Paribas kontynuuje finansowanie inwestycji w fotowoltaikę pochodzi z serwisu PRNews.pl.