Bezpieczne zakupy w sieci. mBank i UNIQA wprowadzają nowe ubezpieczenie

mBank wprowadza ubezpieczenie, które chroni klienta przed zagrożeniami wynikającymi z płacenia w Internecie. Jego zakres obejmuje też transakcje zagraniczne i jest najszerszym z oferowanych na polskim rynku. Aby skorzystać z polisy, wystarczy mieć konto w mBanku i 6 zł miesięcznie, bo tyle kosztuje składka ubezpieczeniowa. Artykuł Bezpieczne zakupy w sieci. mBank i UNIQA wprowadzają nowe ubezpieczenie pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Bezpieczne zakupy w sieci. mBank i UNIQA wprowadzają nowe ubezpieczenie

mBank wprowadza ubezpieczenie, które chroni klienta przed zagrożeniami wynikającymi z płacenia w Internecie. Jego zakres obejmuje też transakcje zagraniczne i jest najszerszym z oferowanych na polskim rynku. Aby skorzystać z polisy, wystarczy mieć konto w mBanku i 6 zł miesięcznie, bo tyle kosztuje składka ubezpieczeniowa.

mBank we współpracy z UNIQA stworzył ubezpieczenie, które chroni klientów przed nieuczciwymi zachowaniami w sieci. Ubezpieczenie działa w sytuacjach gdy:

• płatność za zakupy nie dotrze do sprzedawcy w wyniku przestępstwa,
• zakupiony towar nie dotrze do ubezpieczonego lub dotrze uszkodzony lub niekompletny,
• klient dostanie atrapę lub podróbkę zamówionego towaru,
• ktoś nieuprawniony wykona przelew z konta lub płatność BLIK,
• ktoś nieuprawniony użyje karty płatniczej lub jej danych (w przypadku kradzieży karty ochrona obejmuje także transakcje offline, czyli np. dokonane w tradycyjnym sklepie).

Ubezpieczenie obejmuje płatności dokonane zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także na platformach zakupowych takich jak np. Allegro, Amazon czy Aliexpress. Dodatkowo, w ramach polisy, klient dostaje też wsparcie prawne. Jeśli sprzedający nie odpowiada na maile czy reklamacje, uzyska on porady prawne, pomoc w napisaniu pisma procesowego, a nawet wsparcie prawnika w sądzie.

Suma ubezpieczenia na wszystkie zdarzenia wynosi 10 000 zł na okres ubezpieczenia i odnawia się po przedłużeniu ochrony na kolejne 12 miesięcy.

Aby wykupić polisę, trzeba posiadać rachunek oszczędnościowo–rozliczeniowy w mBanku. Wniosek o ubezpieczenie można złożyć w serwisie transakcyjnym banku albo w aplikacji mobilnej. Składka ubezpieczeniowa wynosi 6 zł miesięcznie i jest pobierana z konta automatycznie. Umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością czasowego zawieszenia ochrony, a następnie jej wznowienia, zgodnie z preferencjami klienta.

Jeśli wniosek zostanie opłacony od razu po złożeniu, to ubezpieczyciel obejmie ochroną również zakupy i płatności, dokonane do dwóch godzin przed finalizacją umowy.

Promocja na start

Do 31 lipca 2022 roku trwa promocja „Na dobry START”, w ramach której klient uzyska zwrot drugiej i trzeciej składki. Więcej na temat nowego ubezpieczenia oraz zasad promocji można znaleźć na stronie www mBanku, w zakładce „ubezpieczenia”.

Artykuł Bezpieczne zakupy w sieci. mBank i UNIQA wprowadzają nowe ubezpieczenie pochodzi z serwisu PRNews.pl.