BFF rozpoczyna współpracę z Kooling w celu promocji zrównoważonej mobilności

BFF Bank – największy niezależny specjalistyczny podmiot finansowy we Włoszech i wiodąca instytucja w Europie, specjalizująca się w faktoringu i pożyczkach dla administracji publicznej, a we Włoszech także w usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi – ogłasza porozumienie z Kooling w celu promocji zrównoważonej mobilności. Dzięki współpracy z Kooling – liderem w ... Artykuł BFF rozpoczyna współpracę z Kooling w celu promocji zrównoważonej mobilności pochodzi z serwisu PRNews.pl.

BFF rozpoczyna współpracę z Kooling w celu promocji zrównoważonej mobilności

BFF Bank – największy niezależny specjalistyczny podmiot finansowy we Włoszech i wiodąca instytucja w Europie, specjalizująca się w faktoringu i pożyczkach dla administracji publicznej, a we Włoszech także w usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi – ogłasza porozumienie z Kooling w celu promocji zrównoważonej mobilności.

Dzięki współpracy z Kooling – liderem w zarządzaniu Big Data w dziedzinie mobilności i zrównoważonego rozwoju – BFF będzie w stanie skuteczniej mierzyć i raportować swoje działania  oraz ich wpływ na środowisko.

Ponadto, za pośrednictwem aplikacji Kooling, Spółka proponuje swoim pracownikom udział we wspólnej akcji mającej na celu redukcję emisji CO2. Aplikacja pozwala użytkownikom rejestrować swoje codzienne nawyki transportowe i ich wpływ na środowisko, torując drogę do konkretnych kroków w kierunku bardziej świadomej ekologicznie codziennej rutyny.

Inicjatywa ta jest zgodna z polityką społeczną i zrównoważonego rozwoju BFF, która obejmuje między innymi stopniową zmianę biur (w Madrycie (LEED Platinum) i Łodzi (LEED Gold)), wraz z budową przyszłej siedziby głównej „Casa BFF” w Mediolanie planowaną na 2024 r. (certyfikat LEED Platinum).

Marilena Ferri, Dyrektor HR i Rozwoju Organizacyjnego, BFF Banking Group, powiedziała: „Transport ma bardzo duży wpływ na klimat, dlatego uważamy, że ważne jest inwestowanie w budowanie większej świadomości i promowanie narzędzi, które pomogą nam poprawić nasze nawyki. Dzięki tej inicjatywie chcemy zwiększyć skuteczność naszych analiz dotyczących środowiskowych konsekwencji naszego życia zawodowego i wyborów związanych z mobilnością, a także zachęcić nas wszystkich do odpowiedzialnego zachowania”.

David Falconi, Założyciel i dyrektor generalny Kooling, dodał: „Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni, że możemy wykorzystać naszą technologię do pomocy BFF w zakresie ochrony środowiska. Usuwając złożoność i niepewność z procesu gromadzenia i pomiaru danych oraz rozwijając potencjał pracowników dzięki spersonalizowanym spostrzeżeniom, Kooling przyczyni się do realizacji ambitnej strategii środowiskowej BFF, jednocześnie generując znaczną wydajność operacyjną „.

Źródło: BFF Bank

Artykuł BFF rozpoczyna współpracę z Kooling w celu promocji zrównoważonej mobilności pochodzi z serwisu PRNews.pl.