Blik dostępny na Amazon.pl

Uruchomienie polskiej wersji największej platformy zakupowej na świecie było długo oczekiwanym wydarzeniem. Od samego początku za zakupy zapłacą BLIKIEM, najpopularniejszą i preferowaną formą płatności w polskim e-commerce. fot. Jeramey Lende / Shutterstock – BLIK już od pierwszego dnia jest dostępny na Amazon.pl. To dla nas ważne wydarzenie, które jeszcze bardziej przypieczętowuje pozycję BLIKA w e-commerce. ... Artykuł Blik dostępny na Amazon.pl pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Blik dostępny na Amazon.pl

Uruchomienie polskiej wersji największej platformy zakupowej na świecie było długo oczekiwanym wydarzeniem. Od samego początku za zakupy zapłacą BLIKIEM, najpopularniejszą i preferowaną formą płatności w polskim e-commerce.

fot. Jeramey Lende / Shutterstock

– BLIK już od pierwszego dnia jest dostępny na Amazon.pl. To dla nas ważne wydarzenie, które jeszcze bardziej przypieczętowuje pozycję BLIKA w e-commerce. Jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych w Polsce, a także na coraz większej liczbie serwisów zagranicznych. Dla Amazona naturalnym było, aby udostępnić BLIKA jako metodę płatności od początku obecności na polskim rynku – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

BLIK przyspiesza proces płatności. Użytkownicy BLIKA po zapamiętaniu w aplikacji mobilnej banku na swoim smartfonie przeglądarki, przez którą robią zakupy na Amazon, nie będą także musieli przy kolejnych zakupach przepisywać kodu BLIK, a jedynie zatwierdzić transakcję w telefonie.

Po sześciu latach obecności na rynku BLIK dostępny jest już praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowości mobilnej w Polsce. Jego popularność i wykorzystanie rosną z roku na rok. W 2020 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 424 mln transakcji, z czego aż 313,7 mln to transakcje w e-commerce. Udział BLIKA w transakcjach w internecie przekracza 60 proc.

Źródło: PSP

Artykuł Blik dostępny na Amazon.pl pochodzi z serwisu PRNews.pl.