Co zmienił boom regulacyjny na rynku OTC?

Marek Wołos, ekspert Izby Domów Maklerskich wyjaśnia co zmieniło wprowadzenie do polskiego porządku prawnego detalicznego doświadczonego klienta doświadczonego inwestującego na rynku kontraktów CFD? Jak regulacje wpłynęły na bezpieczeństwo inwestowania na […]

Co zmienił boom regulacyjny na rynku OTC?

Marek Wołos, ekspert Izby Domów Maklerskich wyjaśnia co zmieniło wprowadzenie do polskiego porządku prawnego detalicznego doświadczonego klienta doświadczonego inwestującego na rynku kontraktów CFD? Jak regulacje wpłynęły na bezpieczeństwo inwestowania na rynku OTC?

– To segment rynku który przez ostatnich kilkanaście lat bardzo się rozwinął a pandemia spopularyzowała ten rynek – stwierdził Marek Wołos w rozmowie z ISBNews.TV.

– Firmy, które działały w sposób nielegalny i oszukiwały klientów – one zresztą nigdy nie były firmami inwestycyjnymi – zniknęły w rynku. To duża zasługa Komisji Nadzoru Finansowego i nasza, czyli Izby Domów Maklerskich, gdzie mamy monitoring rynku i wszystkie podmioty, które nie mają zezwoleń i licencji bardzo szybko wychwytujemy. Rynek wygląda lepiej, mniej słyszymy o oszustach, którzy na nim działają. To efekt zmian regulacyjnych, które pozwoliły polskim firmom inwestycyjnym rozwinąć się na tym rynku i pozyskiwać klientów do biur i domów maklerskich w Polsce – podkreślił Marek Wołos.

Polecamy więcej materiałów dotyczących rynku finansowego 

Rozmowa z Markiem Wołosem jest dostępna na SoundCloud

 

Źródło