Coinstrail

Rozwijamy projekt internetowego katalogu monet wraz z aktualnymi cenami, a nawet wykresem cen za >10 lat na dowolne monety w katalogu. Założyliśmy firmę w Polsce (Coinstrail Sp. z o. o.) i już pracujemy na terenie kraju. Jesteśmy na etapie przygotowania do startu sprzedaży płatnych subskrypcje w Polsce. Od listopada zaczęliśmy kompanie reklamowa przyciągnięcu […] Artykuł Coinstrail pochodzi z serwisu MamBiznes.pl.

Coinstrail

Opis projektu: Rozwijamy projekt internetowego katalogu monet wraz z aktualnymi cenami, a nawet wykresem cen za >10 lat na dowolne monety w katalogu. Założyliśmy firmę w Polsce (Coinstrail Sp. z o. o.) i już pracujemy na terenie kraju. Jesteśmy na etapie przygotowania do startu sprzedaży płatnych subskrypcje w Polsce. Od listopada zaczęliśmy kompanie reklamowa przyciągnięcu uwagi konsumentów.

Branża / kategoria: commerce, informatyka, kultura i sztuka

Rok powstania: 2021

Skąd pomysł: Jestem amatorem numizmatyki i dość często natykam się na problem dokładnej oceny monety przy kupnie/sprzedaży, wycena monet w papierowych katalogach nie odpowiada rzeczywistości, bo oni drukują się raz na rok, a często nawet rzadziej, po drugie — wydawcy katalogów papierowych nie mają dość wiedzy w IT, żeby w sposób skuteczny zebrać big data o sprzedaży monet na aukcjach w całym kraju lub Europie.

Dla kogo: To przede wszystkim, obecnie numizmaty, firmy, gabinety, aukcje numizmatyczne, lombardy, kantory, amatorzy zbierania monet. Numizmatyka jest ciągle rosnące pasja na całym świecie.
https://businessinsider.com.pl/biznes/inwestowanie/monety-z-prl-cennik-jak-i-gdzie-wycenic-monety-z-prl-u/m9l2ykf
https://www.marketwatch.com/story/why-so-many-people-even-crypto-fans-are-buying-rare-coins-prices-are-at-never-before-seen-highs-11642106485

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, reklama

Pomysłodawcy projektu: Nasz team składa się z kilku profesjonalnych numizmatów, IT-specjalisty, marketingowca internetowego, inwestora projektu oraz jego głównego właśnika. Wszyscy uczestnicy robią swój wkład w rozwój projektu. Jeżeli chodzi o doświadczenie, to wszyscy one mają >10 lat w swojej branży. Marketingowiec jest magistrem ekonomii, specjalista z branży e-commerce z 15 letnim doświadczeniem https://www.linkedin.com/in/aleksanderawdiejew/ Numizmatami są specjalisty, pracowniki działów numizmatyki muzeum w Brześciu i Kobryniu (Białoruś).

Konkurencja: Na nasze opinie — nie wiele konkurentów mamy na tym rynku, w pewnym sensie to taki Blue Ocean. Ale jeżeli chodzi o serwisach podobnych to są pl.ucoin.net , en.numista.com , katalogfischer.pl

Oni mają dużo chyb, podam krótko tylko niektóre: serwis Katalogfischer ma dane tylko polskich monet od XIX wieku — Coinstrail ma dane o monetach od XVI wieku, tez mamy krotnie dokładniejszą informację o cenie monet w katalogu.

Serwis Ucoin nie ma prawdziwej informacji o cenach monet, na przykład: zgodnie z danymi Ucoin https://en.ucoin.net/coin/poland-5-zlotych-1932/?cid=22034 cena 5 złotych 1932 “Nike” jest 104,51$ w rzeczywistości cena monety więc niż 14000$ https://coinstrail.com/catalog/poland/ii-republic/silver-5-zlotych/5e9710062da51b48e622395b

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Od marca-kwietnia zaczniemy przyciągnięcie płatnych subskrybentów. Mamy plany do końca roku wyjść na poziom MRR 150 000 zł. mies.
Dla rozbudowy katalogu oraz finansowania wydatków marketingowych szukamy wsparcia (grantów).

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Coinstrail

Artykuł Coinstrail pochodzi z serwisu MamBiznes.pl.