Constant, ZPL: Perspektywy dla branży leasingowej są bardzo dobre

– Przed branżą leasingu stoją spore wyzwania. Szczególnie wszystko to, co jest związane z szeroko rozumianą dekarbonizacją, elektryfikacją, zmianami związanymi z ochroną środowiska. Nie zapominajmy, że branża leasingu finansuje prawie […]

Constant, ZPL: Perspektywy dla branży leasingowej są bardzo dobre

– Przed branżą leasingu stoją spore wyzwania. Szczególnie wszystko to, co jest związane z szeroko rozumianą dekarbonizacją, elektryfikacją, zmianami związanymi z ochroną środowiska. Nie zapominajmy, że branża leasingu finansuje prawie połowę swoich aktywów, czyli samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, także maszyny, które w jakiś sposób generują ślad węglowy – powiedziała Monika Constant, prezes Związku Polskiego Leasingu, w rozmowie ISBnews.TV.

Według niej, firmy leasingowe czują się odpowiedzialne za generowanie śladu węglowego, więc ich działania są związane z tym, żeby zazielenić posiadane aktywa. Kolejnym z wyzwań są zmiany społeczne i przyzwyczajania klientów.

– Klienci oczekują tego, żeby mieć coraz szybciej dostępny produkt, coraz łatwiejszy w obsłudze, albo wręcz bezobsługowy. Tak naprawdę oznacza to, że będziemy obchodzić również od prostego finansowania przedmiotu, tzw. aktywa, do subskrypcji, do obsługiwania go, czyli dawania takiego prostego rozwiązania. Tak, aby klient już o nic nie musiał się martwić – dodała.

Podsumowała, że perspektywy dla branży leasingowej są bardzo dobre. Według danych z 2020 r. wynika, że branża sfinansowała ponad 100 mld zł różnego rodzaju aktywów.

Więcej informacji o branży leasingowej znajduje się w materiale wideo.

Źródło