CUPRA Studio ekskluzywny concept-store marki w Polsce

Warszawskie CUPRA Studio to pierwszy taki format i ekskluzywny concept-store marki w Polsce i jeden z trzech na świecie. Studio prezentuje sztandarowe modele marki, która chce być uosobieniem pasji dla […]

CUPRA Studio ekskluzywny concept-store marki w Polsce

Warszawskie CUPRA Studio to pierwszy taki format i ekskluzywny concept-store marki w Polsce i jeden z trzech na świecie. Studio prezentuje sztandarowe modele marki, która chce być uosobieniem pasji dla fanów motoryzacji – od modelu Formentor, przez Atekę, po Leona najnowszej generacji.

– Prezentowany w CUPRA Studio model Formentor jest pierwszym autorskim samochodem marki CUPRA, którym chcemy w tym roku zawojować rynek. Samochód ten jest na wszelki sposób wyjątkowy. Przede wszystkim, pod maską kryje silnik o mocy 310 koni. Po drugie – moc detali, wysmakowanych, finezyjnych smaczków designerskich, które wyróżniają markę CUPRA na rynku. Całość to niezwykły design – elektryzujący i drapieżny. To pełna esencja tego, czym jest marka CUPRA i czym ona chce być w Polsce i na świecie. Model Formentor to przede wszystkim osiągi, czyli prędkość maksymalna 250 km/h oraz przyspieszenie 5,7 sekundy do setki. W tym roku dostępny będzie także w wersji hybrydowej, ale również w wersji przeznaczonej całkowicie dla tzw.  petrol-headów, czyli osób, które mają paliwo we krwi. To będzie wersja, którą wprowadzimy w drugiej połowie bieżącego roku, mająca pod maską aż 390 koni mechanicznych. Będzie esencją tego, co miłośnicy samochodów performance szukają najbardziej” – mówi Jakub Góralczyk, PR Manager marki CUPRA w rozmowie z ISBnews.TV 

Polecamy więcej informacji w serwisie ISBtech 

Zaznaczył, że model Formentor uosabia w pełni DNA marki i definiuje markę CUPRA na lata. – Mówimy tu o wielu akcentach, które nadadzą sportowego sznytu, jak sportowy dyfuzor, 4 potężne rury wydechowe, fantastycznie wyglądające sportowe felgi. Mówiąc natomiast o sportowym charakterze we wnętrzu samochodu – to spłaszczona od dołu sportowa kierownica o grubym wieńcu, kubełkowe fotele, czy też metalowe nakładki na pedał gazu i pedał hamulca. I wreszcie sportowa natura kryje się w bardzo wysmakowanych, drobnych detalach, typu przeszycia, które oczywiście też sprawiają, że czujemy tutaj wyraźny sportowy sznyt – wymienia PR Manager marki CUPRA.

Warto wspomnieć, że Formentor jest pierwszym samochodem CUPRY, który będzie dostępny w bardzo szerokiej gamie silnikowej. Poszczególne wersje będą startowały od mocy 150 koni, czyli dynamicznej, ale jeszcze niewymagającej mocy, przez silnik 190 koni lub hybrydę o mocy 204 oraz 245 koni mechanicznych, po sztandarowy model, pod którego maską kryje się 310 koni. Dodatkowo w tym roku marka chce pokazać pojazd stanowiący hołd złożony pasjonatom i fanom motoryzacji performance.

CUPRA Formentor to nie jedyne auto, które można zobaczyć w CUPRA Studio w Warszawie

– Zobaczycie tutaj Państwo również CUPRĘ Ateca, czyli pierwszy samochód, który otrzymał logotyp CUPRA. Oprócz CUPRY Ateca, czyli auta, które definiowało markę przez ostatnie lata, jest tutaj również CUPRA Leon 4. generacji – to pierwsze »pokolenie« tego modelu, które nosi logotyp CUPRA na masce. Leon dostępny jest w wersji hybrydowej, a niebawem będzie można zamówić także model w wersji spalinowej o mocy 310 KM. CUPRA to również część lifestylowa, gadżety, akcesoria i detailing. Zarówno gadżety, jak i akcesoria, to taka dziedzina marki, w której przyświecają dwie wartości. Są nimi design i najwyższa jakość – dodaje PR Manager marki.

Podczas otwarcia warszawskiego CUPRA Studio można było dodatkowo obejrzeć samochód wyścigowy serii EXTREME E. Ciekawostką jest sama formuła tych wyścigów, ponieważ łączą one na pasję motoryzacyjną z aspektem społecznym. Głównym założeniem jest udział wyłącznie samochodów elektrycznych. Kolejną rzeczą jest to, że wszystkie lokacje, w których odbywa się wyścig, to miejsca dotknięte zmianami klimatycznymi. Już za 1,5 miesiąca pojazd CUPRY będzie uczestniczył w wyścigu w Arabii Saudyjskiej, później zwiedzi Grenlandię, jeszcze potem lodowce Argentyny.

CUPRA Studio znajduje się w Warszawie przy al. Solidarności 171.

Polecamy nasz kanał na SoundCloud

Źródło