Czy to dobry moment by (do)kupić złoto?

Latem 2018 roku na naszym blogu ukazał się artykuł „Skąd wiara w złoto?”, w którym pisaliśmy o spodziewanym wzroście cen metali szlachetnych. Po publikacji tekstu złoto jeszcze przez 2 miesiące zachowywało się spokojnie, po czym podrożało o niemal 70% w ciągu 2 lat. W przypadku tego aktywa jest to kolosalny wzrost. Trochę dłużej trzeba było czekać na wzrosty innych chwalonych przez nas aktywów, takich jak uran (spółka Cameco jest dziś najwyżej od 7 lat) czy spółki rolne. Podobnie było z krypto - kiedy na początku 2019 roku Trader21 pisał o zakupach Ethereum, to przez kilka kolejnych miesięcy nic się nie działo. Eksplozja ceny przyszła dopiero w 2020 roku. Do czego dążymy? Nasze analizy nie muszą sprawdzać się od razu. Chodzi o to, by inwestycje przyniosły zadowalający zwrot w terminie od kilku miesięcy do kilku lat. Pamiętajcie o tym podczas czytania najnowszej analizy złota.

Czy to dobry moment by (do)kupić złoto?

Latem 2018 roku na naszym blogu ukazał się artykuł „Skąd wiara w złoto?”, w którym pisaliśmy o spodziewanym wzroście cen metali szlachetnych. Po publikacji tekstu złoto jeszcze przez 2 miesiące zachowywało się spokojnie, po czym podrożało o niemal 70% w ciągu 2 lat. W przypadku tego aktywa jest to kolosalny wzrost.

Trochę dłużej trzeba było czekać na wzrosty innych chwalonych przez nas aktywów, takich jak uran (spółka Cameco jest dziś najwyżej od 7 lat) czy spółki rolne. Podobnie było z krypto - kiedy na początku 2019 roku Trader21 pisał o zakupach Ethereum, to przez kilka kolejnych miesięcy nic się nie działo. Eksplozja ceny przyszła dopiero w 2020 roku. Do czego dążymy? Nasze analizy nie muszą sprawdzać się od razu. Chodzi o to, by inwestycje przyniosły zadowalający zwrot w terminie od kilku miesięcy do kilku lat. Pamiętajcie o tym podczas czytania najnowszej analizy złota.