Dobry Start dostępny w Pekao24 oraz aplikacji PeoPay

1 lipca rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu Dobry Start na rok szkolny 2021/2022. W tym roku wnioski o tzw. 300+ można składać wyłącznie w formie elektronicznej. Klienci Banku Pekao mogą to zrobić wygodnie w bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. Program Dobry Start 300+ został uruchomiony w 2018 roku. Obecnie wspiera on ... Artykuł Dobry Start dostępny w Pekao24 oraz aplikacji PeoPay pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Dobry Start dostępny w Pekao24 oraz aplikacji PeoPay

1 lipca rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu Dobry Start na rok szkolny 2021/2022. W tym roku wnioski o tzw. 300+ można składać wyłącznie w formie elektronicznej. Klienci Banku Pekao mogą to zrobić wygodnie w bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.

Program Dobry Start 300+ został uruchomiony w 2018 roku. Obecnie wspiera on 4,5 mln uczniów w Polsce. W ramach programu świadczenie w wysokości 300 zł jest wypłacane raz w roku i przysługuje rodzicom na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne kontynuujące edukację, otrzymają świadczenie do skończenia 24 lat. Świadczenie przyznawane jest bez względu na dochód rodziny. Warto pamiętać, że w tym roku wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start” będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną.

Możliwość złożenia wniosku o świadczenie Dobry Start online i skorzystania w tym celu z bankowości elektronicznej cieszy się coraz większą popularnością. Jeszcze trzy lata temu taki sposób złożenia wniosku wybrało ponad 1 mln 370 rodziców, dwa lata temu było to już 1 mln 600, a rok temu – 1 mln 880 osób[2].

Aby złożyć wniosek w Banku Pekao S.A. wystarczy zalogować się na swoje konto internetowe w serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut.

Oprócz możliwości złożenia wniosku w bankowości elektronicznej, Bank Pekao oferuje szereg atrakcyjnych produktów dla całej rodziny. Klienci mogą nie tylko wypełnić wniosek w ramach programu Dobry Start, ale także skorzystać ze specjalnej oferty promocyjnej dla najmłodszych.

W Pekao rodzice mogą założyć dziecku Pakiet PeoPay KIDS (dla dzieci od 6-12 lat) lub Konto Przekorzystne dla młodych w szybki i wygodny sposób bez wychodzenia z domu w aplikacji mobilnej PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. Do wypełnienia wniosku wystarczy tylko numer PESEL i podstawowe dane dziecka. Po otwarciu Pakietu PeoPay KIDS, który składa się z konta osobistego i oszczędnościowego, aplikacji i karty dla dziecka, najmłodsi w ramach promocji otrzymują od banku 50 zł kieszonkowego na start i 2% na koncie oszczędnościowym Mój Skarb do kwoty 3000 zł przez 92 dni od otwarcia.

Dorosły może w Panelu rodzica sprawować dyskretną kontrolę nad finansami dziecka w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. W swojej aplikacji dziecko może m.in. uczyć się oszczędzać nowocześnie w wirtualnych Skarbonkach, sprawdzać saldo na rachunkach, doładować telefon, kupić kod do gry i wykonać przelew (w obu przypadkach po autoryzacji rodzica). Zaletą aplikacji PeoPay KIDS są wirtualni trenerzy, który uczą dziecko pojęć bankowych, wyjaśniają jak korzystać z aplikacji.

Aplikacja dla dzieci Banku Pekao jest wciąż rozwijana. W tym roku została wzbogacona o nowe funkcjonalności, dzięki którym dziecko może zalogować się przez odcisk palca lub zdjęcie twarzy, a także wysłać rodzicowi prośbę o zasilenie Portfela lub konkretnej Skarbonki. Nowe funkcje dostępne są w aktualnej aplikacji PeoPay KIDS – wersja 1.3.0 lub wyższa. Przez rok od wdrożenia, Pakiet PeoPay KIDS posiada już ponad 50 tys. klientów.

Bank proponuje również ofertę dopasowaną do oczekiwań nieco starszych (13-17 lat). Nastolatkowie, za otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, również zyskują 50 zł kieszonkowego na start.

Konto dla dziecka w Banku Pekao rośnie razem z dzieckiem i jest bezpłatne do 26. roku życia. Warto podkreślić, że karta do Konta Przekorzystnego jest bez opłat banku za prowadzenie, wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie.

Źródło: Bank Pekao.

Artykuł Dobry Start dostępny w Pekao24 oraz aplikacji PeoPay pochodzi z serwisu PRNews.pl.