Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska obejmie stanowisko prezes Citi Handlowego

Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała w skład zarządu Elżbietę Światopełk-Czetwertyńską. Będzie ona tymczasowo kierować pracami zarządu banku od 18 czerwca do dnia powołania jej na stanowisko prezesa zarządu Banku Handlowego. Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska została powołana do zarządu na stanowisko wiceprezesa na trzyletnią kadencję. Kadencja rozpoczyna się w dniu 18 czerwca 2021 roku. Jednocześnie rada nadzorcza banku ... Artykuł Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska obejmie stanowisko prezes Citi Handlowego pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska obejmie stanowisko prezes Citi Handlowego

Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała w skład zarządu Elżbietę Światopełk-Czetwertyńską. Będzie ona tymczasowo kierować pracami zarządu banku od 18 czerwca do dnia powołania jej na stanowisko prezesa zarządu Banku Handlowego.

Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska została powołana do zarządu na stanowisko wiceprezesa na trzyletnią kadencję. Kadencja rozpoczyna się w dniu 18 czerwca 2021 roku. Jednocześnie rada nadzorcza banku powierzyła nowej wiceprezes tymczasowe kierowanie pracami zarządu Banku Handlowego w okresie od dnia 18 czerwca 2021 r. do dnia powołania jej na stanowisko prezesa zarządu Banku Handlowego. Nowa prezes będzie potrzebować zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak czytamy w komunikacie banku, Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska posiada ponad 25-letnie doświadczenie zdobyte w bankowości na 6 rynkach Europy oraz obu Ameryk. Do Grupy Citi dołączyła w lipcu 1994 r. w Ekwadorze. W latach 1999-2003 pracowała w Republice Dominikańskiej, następnie spędziła rok w Stanach Zjednoczonych. W 2004 r. dołączyła do Banku Handlowego w Warszawie. W 2013 roku przeniosła się do Kolumbii. W listopadzie 2015 r. przeniosła się do Ekwadoru. W marcu 2019 roku, wróciła do Europy obejmując stanowisko szefa Citi dla Szwajcarii, Monako i Liechtensteinu.

Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska zastąpi na stanowisko szefa Citi w Polsce Sławomira S. Sikorę. Obecny prezes poinformował kilka tygodni temu, że nie będzie kandydował na stanowisko szefa Banku Handlowego na kolejną kadencję.

Artykuł Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska obejmie stanowisko prezes Citi Handlowego pochodzi z serwisu PRNews.pl.