ERGO Hestia zaangażowała się w akcję szczepień

Firma ubezpieczeniowa ERGO Hestia, jeden z największych pracodawców na Pomorzu, zaangażowała się w powszechną akcję szczepień. Towarzystwo przeprowadziło działania edukacyjne oraz zorganizowało zapisy na szczepienia dla pracowników i ich bliskich. Łącznie szczepionki na Covid-19 przyjęło już 80% z 2,5 tys. osób zatrudnionych w firmie. Pracownicy ERGO Hestii mogli szczepić się w Powszechnych Punktach Szczepień, w ... Artykuł ERGO Hestia zaangażowała się w akcję szczepień pochodzi z serwisu PRNews.pl.

ERGO Hestia zaangażowała się w akcję szczepień

Firma ubezpieczeniowa ERGO Hestia, jeden z największych pracodawców na Pomorzu, zaangażowała się w powszechną akcję szczepień. Towarzystwo przeprowadziło działania edukacyjne oraz zorganizowało zapisy na szczepienia dla pracowników i ich bliskich. Łącznie szczepionki na Covid-19 przyjęło już 80% z 2,5 tys. osób zatrudnionych w firmie.

Pracownicy ERGO Hestii mogli szczepić się w Powszechnych Punktach Szczepień, w tym m.in. w hali widowiskowo-sportowej ERGO ARENA. Firma przeprowadziła anonimową i dobrowolną sondę wśród pracowników, z której wynika, że 80% pracowników zostało zaszczepionych, a kolejne 15% ma taki plan.

„W ERGO Hestii bardzo dbamy o to, by była ona dla wszystkich przyjaznym i bezpiecznym miejscem pracy. Po marcowej fali wiedzieliśmy, że nie ma dla naszych pracowników nic ważniejszego niż szczepienia i poczucie bezpieczeństwa. Z tego względu zaangażowaliśmy się w akcję sczepień organizując akcję edukacyjną oraz zapisy na szczepienia. Dzięki temu już w czerwcu znakomita większość pracowników przyjęła szczepionki, a co za tym idzie mogliśmy m.in. zorganizować uroczystości z okazji 30-lecia ERGO Hestii” – podsumowuje Małgorzata Sztabińska, Dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr w ERGO Hestii.

„Podjęta przez ERGO Hestię inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta przez pracowników. Każdy z nich mógł zapisać na szczepienie nie tylko siebie, ale też swoich bliskich. Podjęte przez nas działania były dla pracowników niezwykle ważne i zostały przez nich bardzo wysoko ocenione” – dodaje Agnieszka Nowacka, Prezes Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym współpracującego z ERGO Hestii przy organizacji szczepień. „Jesteśmy przekonani, że wszystkie te działania przyczyniły się do ograniczenia liczby zachorowań na Covid-19 oraz pomogły wielu osobom uchronić się przed zachorowaniem” – tłumaczy.

ERGO Hestia angażuje się w zwalczanie pandemii od jej początku. Doceniając ogromne poświęcenie i zaangażowanie ratowników medycznych, w ubiegłym roku firma przekazała na ich potrzeby 1 mln złotych. Jako jedna z nielicznych firm na rynku powołała też stanowisko głównego koordynatora ds. wsparcia pracowników w Covid-19 oraz zapewniła pracownikom szereg szkoleń i aktywności wspierających pracę oraz życie prywatne podczas epidemii. Firma dysponuje również Centrum Zdrowego Pracownika, które dostępne jest dla pracowników także w czasie pandemii, dzięki czemu mogą oni m.in. odwiedzić lekarza w czasie pracy. W trakcie lockdownu pracownicy firmy mogli także skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologiem. Kontynuując te działania w ostatnich miesiącach, w bardzo szybkim tempie firma zorganizowała akcję szczepień.

Źródło: ERGO Hestia

Artykuł ERGO Hestia zaangażowała się w akcję szczepień pochodzi z serwisu PRNews.pl.