Fuzja na rynku brokerskim. WDB połączyło się z „Brokers Union”

Dolnośląscy brokerzy, WDB S.A. i „Brokers Union” sp. z o.o., ogłosili połączenie sił i rozpoczęcie działania pod nową nazwą – PIB BROKER S.A. Ta decyzja ma wyzwolić pełny potencjał dwóch specjalistycznych brokerów ubezpieczeniowych w Polsce, którzy wchodzą w skład międzynarodowego zespołu PIB Group. fot. Pixabay / Pexels – Połączenie WDB S.A. i „Brokers Union” sp. ... Artykuł Fuzja na rynku brokerskim. WDB połączyło się z „Brokers Union” pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Fuzja na rynku brokerskim. WDB połączyło się z „Brokers Union”

Dolnośląscy brokerzy, WDB S.A. i „Brokers Union” sp. z o.o., ogłosili połączenie sił i rozpoczęcie działania pod nową nazwą – PIB BROKER S.A. Ta decyzja ma wyzwolić pełny potencjał dwóch specjalistycznych brokerów ubezpieczeniowych w Polsce, którzy wchodzą w skład międzynarodowego zespołu PIB Group.

fot. Pixabay / Pexels

– Połączenie WDB S.A. i „Brokers Union” sp. z o.o. pod marką PIB BROKER S.A. wynika przede wszystkim z podobnego modelu biznesowego i wspólnego obszaru geograficznego, na którym działały obie spółki. Dzięki synergii kompetencji i doświadczenia naszych zespołów jesteśmy w stanie dostarczyć klientom jeszcze lepszy serwis i nie tylko sprostać ich oczekiwaniom, ale również je wyprzedzać oraz dostarczać innowacyjne rozwiązania w zakresie ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Otoczenie biznesowe zmienia się w ostatnich latach dość dynamicznie i aby móc nadal być atrakcyjnym partnerem dla naszych klientów, musimy rozumieć ich potrzeby, problemy, z jakimi się borykają oraz znajdować rozwiązania dla obecnych i przyszłych wyzwań. Widzimy rolę brokera nie tylko w aranżowaniu odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej, ale przede wszystkim w zarządzaniu ich ryzykiem poprzez identyfikowanie zagrożeń i ciągłym szukaniu, zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym, rozwiązań najlepiej chroniących naszych klientów – opowiada Mariusz Muszyński, Prezes Zarządu PIB BROKER S.A.

Prezentowana zmiana została oparta na istniejących związkach między obiema firmami, a także na korzyściach, które przyniesie ściślejsza współpraca. Skorzystać mają na tym głównie klienci obu spółek, ale także tworzące je od wielu lat zespoły. PIB BROKER S.A. działa bowiem w specjalizacjach charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu.

– To dla nas jeden z kluczowych projektów, jakie zrealizowaliśmy w ostatnich latach i przede wszystkim znaczący krok w naszym rozwoju – komentuje Natalia Jackowiak, Wiceprezes Zarządu PIB BROKER S.A. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują przede wszystkim klienci, ale w równej mierze również nasi pracownicy, poprzez dostęp do bazy wiedzy, wymiany doświadczeń (w tym międzynarodowych) i kompetencji oraz możliwości uczenia się od siebie. Nowa marka na rynku oferuje nie tylko dostęp do większych możliwości, ale także wzmocniony zakres świadczonych usług i zespół doskonałych specjalistów gotowych do działania na każdym polu, gdzie istnieje potrzeba ochrony interesów naszych klientów. O kompetencjach każdej spółki brokerskiej świadczy najbardziej jej zespół. W PIB BROKER S.A. jest to dla nas kluczowe i nadal będziemy inwestować w tych, którzy stanowią największą wartość naszej firmy, czyli nasz zespół ekspertów. Będziemy stawiać na szkolenia, stwarzać możliwości rozwoju i dawać naszym zespołom satysfakcję z wykonywanej pracy.

– Widzimy dziś duże szanse dla PIB BROKER S.A. w dobieraniu dla naszych klientów jeszcze lepszych, dopasowanych, wręcz szytych na miarę rozwiązań, szczególnie tam, gdzie nasze dotychczasowe kompetencje się uzupełniają – dodaje Radosław Grzęda Wiceprezes Zarządu PIB BROKER S.A. Myślę tu w szczególności o grupowych programach ochrony życia i zdrowia, ale tak naprawdę będziemy rozwijać kompleksowo wszystkie rozwiązania ubezpieczeniowe, jakich potrzebują nasi klienci. Nasze akumulowane przez lata kompetencje będą procentować z korzyścią dla całego portfela naszych klientów.

Źródło: PIB Group Poland sp. z o.o.

Artykuł Fuzja na rynku brokerskim. WDB połączyło się z „Brokers Union” pochodzi z serwisu PRNews.pl.