Gerry Byrne, przewodniczący rady nadzorczej Santandera, złożył rezygnację

W dniu 22 lutego 2021 r. Gerry Byrne złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Santander Banku Polska ze skutkiem na chwilę przyjęcia przez zwyczajne walne zgromadzenie uchwały zatwierdzającej raport rady nadzorczej z działalności w 2020 r. – poinformował bank w komunikacie. fot. Wojciech Boczoń, Bankier.pl Powodem rezygnacji jest podjęcie decyzji o przejściu na emeryturę ... Artykuł Gerry Byrne, przewodniczący rady nadzorczej Santandera, złożył rezygnację pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Gerry Byrne, przewodniczący rady nadzorczej Santandera, złożył rezygnację

W dniu 22 lutego 2021 r. Gerry Byrne złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Santander Banku Polska ze skutkiem na chwilę przyjęcia przez zwyczajne walne zgromadzenie uchwały zatwierdzającej raport rady nadzorczej z działalności w 2020 r. – poinformował bank w komunikacie.

Santander Bank
fot. Wojciech Boczoń, Bankier.pl

Powodem rezygnacji jest podjęcie decyzji o przejściu na emeryturę po ponad 50 latach pracy zawodowej, w tym ponad 20 latach pracy w Banku Zachodnim WBK, a następnie w Santander Bank Polska – podał bank.

Gerry Byrne jest absolwentem Harvard Business School, Irish Management Institute oraz Irish Institute of Bankers. Od 2011 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Santander Bank Polska S.A. Od grudnia 2017 r. piastował stanowisko Non-Executive Director Santander UK z ramienia Banco Santander. Wcześniej, w latach 2001 – 2011 był zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej Banku Zachodniego WBK S.A. W swojej karierze był związany z Grupą AIB,  m.in. jako dyrektor zarządzający Dywizją Europy Środkowo-Wschodniej oraz dyrektor zarządzający Polską Dywizją. Był także dyrektorem zarządzającym ARK Life Assurance Company Limited w Irlandii.

Artykuł Gerry Byrne, przewodniczący rady nadzorczej Santandera, złożył rezygnację pochodzi z serwisu PRNews.pl.