Grzegorz Jurczyk, prezes Towarzystwa Ubezpieczeniowego na Życie Cardif Polska S.A: Składki ubezpieczeń pójdą w górę

– Podczas Międzynarodowego Kongresu Finansowego w Sopocie dyskutowaliśmy między innymi o przyszłości ubezpieczeń w perspektywie roku 2030 – mówi Grzegorz Jurczyk prezes Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A w […]

Grzegorz Jurczyk, prezes Towarzystwa Ubezpieczeniowego na Życie Cardif Polska S.A: Składki ubezpieczeń pójdą w górę

– Podczas Międzynarodowego Kongresu Finansowego w Sopocie dyskutowaliśmy między innymi o przyszłości ubezpieczeń w perspektywie roku 2030 – mówi Grzegorz Jurczyk prezes Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A w rozmowie z ISBnews.TV.

Zdaniem prezesa Jurczyka od tego jak będzie wyglądał rynek bankowości ubezpieczeniowej w Polsce zależeć będzie od tego jak rozwijać się będą banki.

– Banki w Polsce mocno rozwijają technologię, dlatego kanały dotarcia do klienta będą coraz bardziej cyfrowe. W tym kierunku będą też szły ubezpieczenia. Klienci też będą szukać produktów prostych, które będą wstanie zrozumieć i z nich skorzystać – mówi Grzegorz Jurczyk.

Zdaniem prezesa Jurczyka wpływ wojny w Ukrainie czy pandemii jest w branży ubezpieczeniowej widoczny.

– My oczywiście do takich sytuacji staramy się dostosowywać. Pytanie jak długo będą występować perturbacje i ile czasu będziemy mieli na dostosowanie się do tego – dodaje prezes Cardif Polska S.A

Zdaniem prezesa Jurczyka z powodu inflacji na pewno będą musiały być podwyższone składki ubezpieczeniowe.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło