Grzywiński, NASK: Oferujemy funduszom inwestycyjnym bezpieczeństwo cyfrowe

– W związku z wymogami regulacyjnymi, z dyrektywą NIS2, ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, oraz dyrektywą DORA, jest mnóstwo prac wdrożeniowych związanych z ciągłością działania, w tym z ciągłością działania […]

Grzywiński, NASK: Oferujemy funduszom inwestycyjnym bezpieczeństwo cyfrowe

– W związku z wymogami regulacyjnymi, z dyrektywą NIS2, ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, oraz dyrektywą DORA, jest mnóstwo prac wdrożeniowych związanych z ciągłością działania, w tym z ciągłością działania w warunkach incydentów krytycznych. NASK przygotowuje specjalną ofertę dla funduszy inwestycyjnych tak, aby zapewnić bezpieczne działanie na rynku, także w sytuacjach, które mogą spowodować pewne zakłócenie w zakresie bezpieczeństwa danych – powiedział Jarosław Grzywiński, prezes NASK, w rozmowie z ISBnews.TV, podczas XVIII Forum Funduszy w Kazimierzu Dolnym.

W jego ocenie, nowe regulacje państwowe oraz unijne, stwarza szereg nowych obowiązków związanych z definicją bezpiecznego dostawcy. Jest to związane z zabezpieczeniem danych, ale także środków finansowych indywidualnych inwestorów.

– Mamy wrażenie, że nie ma wielu firm, które czują się dość biegle, zwłaszcza jeżeli chodzi o budowę architektury nowych systemów. Stąd nasza obecność na forum. To może być długoletnia, wielofazowa współpraca, która zbuduje strategię bezpiecznego inwestowania – podsumował.

Materiał dziennikarski: Dominika Ostrowska
Wideomontaż: Borys Skrzyński

Źródło