ING zapowiada kolejne nowości w Moich Usługach

ING wdraża kolejne nowości w serwisie Moje Usługi, który ułatwia zarządzanie cyklicznymi rachunkami. Użytkownicy mogą już teraz pobrać ze sklepów aplikację mobilną serwisu. Zyskują też możliwość łatwego delegowania swoich płatności innym osobom. Dodatkowo już wkrótce będą mogli korzystać z funkcji natychmiastowego rozczytywania faktur przekazanych do serwisu w formie zdjęć lub skanów. fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ... Artykuł ING zapowiada kolejne nowości w Moich Usługach pochodzi z serwisu PRNews.pl.

ING zapowiada kolejne nowości w Moich Usługach

ING wdraża kolejne nowości w serwisie Moje Usługi, który ułatwia zarządzanie cyklicznymi rachunkami. Użytkownicy mogą już teraz pobrać ze sklepów aplikację mobilną serwisu. Zyskują też możliwość łatwego delegowania swoich płatności innym osobom. Dodatkowo już wkrótce będą mogli korzystać z funkcji natychmiastowego rozczytywania faktur przekazanych do serwisu w formie zdjęć lub skanów.

fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press

Dzięki udostępnieniu aplikacji mobilnej serwisu Moje Usługi użytkownicy mogą zarządzać swoimi domowymi opłatami z poziomu telefonu bez konieczności każdorazowego logowania do serwisu. Dodatkowym udogodnieniem są powiadomienia push, które przypominają o zbliżającym się terminie płatności.

Możliwość delegowania opłat jest szczególnie przydatna dla osób, które z różnych względów nie dokonują ich samodzielnie. Aby oddelegować płatność wystarczy podać w serwisie adres mailowy osoby, która będzie dokonywać opłaty, a serwis Moje Usługi prześle powiadomienie mailowe o oczekującej do zapłaty fakturze. Rozwiązanie to jest szczególnie doceniane przez osoby, które wynajmują mieszkania i chcą, aby to najemca regulował opłaty, a sami chcą jedynie otrzymać potwierdzenie wykonania takiej płatności.

Już wkrótce rozczytywanie zdjęć lub skanów faktur odbywać się będzie w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii dane faktury przekazanej do serwisu będą automatycznie konwertowane na format gotowej do zatwierdzenia płatności. Funkcja ta jest przydatna szczególnie przy opłatach, dla których dokumenty funkcjonują nadal w formie papierowej, np. podatek od nieruchomości. Wystarczy zrobić zdjęcie i przesłać do Moich Usług.

Serwis Moje Usługi automatycznie agreguje dane o cyklicznych opłatach, rozczytuje rachunki i faktury od prawie 1200 dostawców domowych usług, dostarczających internet, prąd czy wodę i wiele innych. Dzięki zintegrowanej bramce płatniczej imoje – czyli pierwszych w Polsce płatnościach online dla sklepów internetowych oferowanych przez bank – użytkownik może opłacać swoje rachunki BLIKiem, szybkim transferem, kartą kredytową, a także skorzystać z opcji „kup teraz, zapłać później”, dzięki której może zapłacić nawet 21 dni po zakupie. Z usługi mogą korzystać klienci wszystkich banków w Polsce.

Moje Usługi powstały przy współpracy ze startupem BillTech, który jest dostawcą technologii. Operatorem jest spółka ING Usługi dla Biznesu z grupy ING Banku Śląskiego, która oferuje również ING Księgowość i ALEO.com. Serwis Moje Usługi dostępny jest pod adresem www.mojeuslugi.pl.

Źródło: ING

Artykuł ING zapowiada kolejne nowości w Moich Usługach pochodzi z serwisu PRNews.pl.