Jarosław Fuchs, Bank Pekao SA: Bank to ważny partner dla inwestora

 – Mamy swoje Biuro Maklerskie i jesteśmy z inwestorami na co dzień. Bez segmentu bankowego bardzo trudno byłoby na rynku kapitałowym sobie poradzić. Odgrywamy więc w kontekście inwestorów kluczową rolę […]

Jarosław Fuchs, Bank Pekao SA: Bank to ważny partner dla inwestora

 – Mamy swoje Biuro Maklerskie i jesteśmy z inwestorami na co dzień. Bez segmentu bankowego bardzo trudno byłoby na rynku kapitałowym sobie poradzić. Odgrywamy więc w kontekście inwestorów kluczową rolę – mówił podczas Konferencji Wall Street 27 w Karpaczu Jarosław Fuchs wiceprezes Banku Pekao SA w rozmowie z ISBnews.TV.

Większość biur maklerski poza kilkoma wyjątkami jest własnością banków.

– Będąc klientem BM można równocześnie korzystać z innych usług banku wykorzystując do tego jedną aplikację. To jest wygodne dla szczególnie młodego klienta – dodaje Jarosław Fuchs.

Na WallStreet 27 widać dziś zmianę pokoleniową.

– Widać bardzo dużo młodych ludzi i to mnie cieszy, bo dopływ „świeżej krwi” na rynek jest bardzo ważny. Daje nowy dopływ kapitału. Młodzi są jednak wymagający. Chcą mieć dostęp do rynku 24 godziny na dobę – mówi wiceprezes Banku Pekao SA.

Bank Pekao SA ma na półce ofertę skierowaną do młodego inwestora.

– Chodzi o inwestorów do 26 roku życia ze specjalną stawką prowizyjną. Oferta jest uszyta na miarę młodego inwestora. Zresztą my uczymy rynku kapitałowego nawet w szkołach podstawowych i liceach – dodaje Jarosław Fuchs.

Czasy do inwestowania zawsze są trudne.

– Ważne jest to by mieć wiedzę i być wyważonym, jeśli chodzi o postrzeganie rynku. Trzeba też pamiętać o dywersyfikacji. My takich klientów wspieramy – stwierdza wiceprezes Banku Pekao SA.

Źródło