Jerzy Kwieciński, Bank Pekao SA: System bankowy to kluczowy krwiobieg gospodarki

 – Sektor bankowy do tej pory radzi sobie z nowymi wyzwaniami, które pojawiają się nie tylko na rynku kapitałowym, ale ogólnie w gospodarce. W ostatnich czasach pojawiło się dużo innowacji […]

Jerzy Kwieciński, Bank Pekao SA: System bankowy to kluczowy krwiobieg gospodarki

 – Sektor bankowy do tej pory radzi sobie z nowymi wyzwaniami, które pojawiają się nie tylko na rynku kapitałowym, ale ogólnie w gospodarce. W ostatnich czasach pojawiło się dużo innowacji w świecie finansów i wiele nowych podmiotów. Mimo wszystko banki trwają i mają się dobrze – mówi Jerzy Kwieciński wiceprezes Banku Pekao SA w rozmowie z ISBnews.TV.

Na tle innych światowych gospodarek nasze banki nadal są relatywnie małe.

– Pomimo wszystkich trudności, które dotykają szczególnie w ostatnich latach banki są i muszą być przygotowane na zmiany – dodaje Kwieciński.

Bank Pekao SA jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów.

– Jesteśmy największym i najsilniejszym w Polsce bankiem korporacyjnym obsługującym bardzo dobrze średnie i duże firmy. Nasz wpływ na gospodarkę jest silny. W ostatnich latach bardzo mocno nadrabiamy też zaległości technologiczne – mówi Jerzy Kwieciński.

Bank Pekao SA dostrzega swoją szansę w odbudowie powojennej Ukrainy.

– Nasi klienci, czyli polskie firmy są zainteresowane uczestniczeniem w procesie odbudowy Ukrainy. Staramy się identyfikować potrzeby naszych klientów. Potrzebne będą bardzo duże pieniądze. Mówimy tu o co najmniej 350 miliardach euro. Ukraińcy mówią o kwocie powyżej 700 miliardach euro – dodaje Kwieciński.

Źródło