Karol Mazurek tegorocznym Liderem Cyfryzacji Sektora Bankowego

Tegoroczny tytuł Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego kapituła Kongresu Forum Technologii Bankowych przyznała Karolowi Mazurkowi, Dyrektorowi Zarządzającemu Accenture w Polsce. Po raz pierwszy ta prestiżowa nagroda trafiła do przedstawiciela firmy dostarczającej innowacyjne rozwiązania technologiczne m.in. dla instytucji finansowych. Artykuł Karol Mazurek tegorocznym Liderem Cyfryzacji Sektora Bankowego pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Karol Mazurek tegorocznym Liderem Cyfryzacji Sektora Bankowego

Tegoroczny tytuł Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego kapituła Kongresu Forum Technologii Bankowych przyznała Karolowi Mazurkowi, Dyrektorowi Zarządzającemu Accenture w Polsce. Po raz pierwszy ta prestiżowa nagroda trafiła do przedstawiciela firmy dostarczającej innowacyjne rozwiązania technologiczne m.in. dla instytucji finansowych.

Kapituła doceniła ponadprzeciętne zaangażowanie Karola Mazurka na rzecz rozwoju technologicznego branży bankowej oraz działania instytucjonalne i sektorowe wspierające innowacyjność polskiego sektora finansowego.

– Tytuł Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego to dla mnie ogromne wyróżnienie. Przez 24 lata uczestniczyłem w kilkuset projektach technologicznych w instytucjach finansowych i miałem okazję obserwować, jak zmieniają się banki na przestrzeni lat. To szczególnie wymagający sektor, który potrzebuje sprawdzonych i niezawodnych technologii oraz sprawnych wdrożeń, zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa. Co prawda pandemia COVID-19 przyspieszyła cyfrową rewolucję w sektorze, z której banki wyszły bardziej zdigitalizowane i nowoczesne, ale wyścig technologiczny dalej trwa. Wygrają na nim ci, którzy odważnie będą sięgać po technologie i którzy umiejętnie podołają wyzwaniom. A tych nie brakuje. Najważniejsze z nich to odpływ talentów z banków i kwestie regulacyjne. Od sprostania im zależy dalszy rozwój technologiczny sektora. Dlatego potrzebnych jest wielu liderów, którzy sprawnie przeprowadzą banki przez kolejne etapy cyfrowych transformacji – mówi Karol Mazurek, Dyrektor Zarządzający Accenture w Polsce.

Karol Mazurek jako Dyrektor Zarządzający Accenture w Polsce odpowiada za współpracę z klientami z sektora finansowego. W branży IT pracuje od ponad 25 lat, a z Accenture jest związany od 1998 r. Należy do wielu organizacji branżowych, m.in. jest członkiem Advisory Board CIONET, rad programowych Kongresu [email protected], IT w Instytucjach Finansowych, Kongresu FTB. Jest również wiceprzewodniczącym Prezydium Forum Technologii Bankowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi i złożonymi projektami z obszarów transformacji cyfrowej, integracji oraz architektury systemów, strategii IT i outsourcingu, przede wszystkim w zakresie wdrożeń, rozwoju i utrzymania głównych systemów dla klientów sektora bankowego. Pracował przy uruchomieniu mBanku, pierwszego banku internetowego w Polsce, odpowiadał za wdrożenie i utrzymanie systemów głównych w Polsce i za granicą.

Karol Mazurek jest absolwentem Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej.

Forum Technologii Bankowych nagrodę przyznaje co roku w trakcie Kongresu Forum Technologii Bankowych.

Artykuł Karol Mazurek tegorocznym Liderem Cyfryzacji Sektora Bankowego pochodzi z serwisu PRNews.pl.