Katarzyna Warzywoda, Shell: Ładowarka w ulicznej latarni

– Jest różnica między zachodnią a naszą częścią Europy pod względem rozwijania się technologii elektoromobilnych. Podążamy za zachodem, ale jeszcze nie nadążamy – mówi Katarzyna Warzywoda dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań […]

Katarzyna Warzywoda, Shell: Ładowarka w ulicznej latarni

– Jest różnica między zachodnią a naszą częścią Europy pod względem rozwijania się technologii elektoromobilnych. Podążamy za zachodem, ale jeszcze nie nadążamy – mówi Katarzyna Warzywoda dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań flotowych Shell na Europę Środkową i Południową w rozmowie z ISBnews.TV.

Musimy przyspieszyć transformację, by wypełnić nasze zobowiązania.

– W Polsce wciąż jest niższa dostępność pojazdów elektrycznych. Brakuje też wystarczających rozwiązań, które by sprzyjały rozwojowi elektromobilności – dodaje Katarzyna Warzywoda.

Mimo to, widać już realne zainteresowanie w Polsce elektromobilnością.

– Punkty ładowania na stacjach Shell nie są już traktowane przez klientów jako ciekawostka tylko jako normalna potrzeba. Nasza mentalność pod tym względem się wyraźnie zmienia – mówi Warzywoda.

Know-how już jest, trzeba go tylko zaaplikować.

– Mamy już 2 tysiące punktów ładowanie na naszych stacjach, gdzie klient może korzystając z karty lub aplikacji skorzystać z ładowania elektrycznego. Na polskiej karcie można doładować samochód w całej Europie. Rozwijamy też punkty ładowania u klienta biznesowego – dodaje Katarzyna Warzywoda.

Ciekawostką jest to, że w Wielkiej Brytanii (Londyn) funkcjonują już ładowarki zintegrowane z latarniami ulicznymi.

– W Berlinie Shell podpisał już umową na budowę 200 takich ulicznych latarni przystosowanych do ładowania samochodu elektrycznego. We Francji podpisaliśmy umowę na ponad 500 takich punktów – mówi Warzywoda.

 

Źródło