Kierul, SoftBlue: IoT najważniejszym elementem przemysłu 4.0. Chcemy zapełnić tę lukę

O tym, na co SoftBlue przeznaczy środki z emisji akcji i jakie są plany rozwoju spółki na 2021 rok – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue w rozmowie z ISBnews.TV.  – […]

Kierul, SoftBlue: IoT najważniejszym elementem przemysłu 4.0. Chcemy zapełnić tę lukę

O tym, na co SoftBlue przeznaczy środki z emisji akcji i jakie są plany rozwoju spółki na 2021 rok – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue w rozmowie z ISBnews.TV. 

– Większość naszych rozwiązań IoT stanowi istotną część Przemysłu 4.0. Pozostałe rozwiązania, takie jak AirDron, to popularne wśród naszych klientów narzędzia, które służą do ochrony środowiska – wyjaśnił Michał Kierul.

– Staramy się, aby każde z naszych rozwiązań przyczyniało się do ochrony środowiska. Pierwszym z nich był właśnie system AirDron do pomiaru zanieczyszczeń. Chcemy unowocześnić nasze urządzenie w ramach IoT i zdobywać wynik zagraniczne. Chcemy zainteresować kraje azjatyckie, ale nie ograniczamy się w ekspansji zagranicznej – dodał.

Notowana na NewConnect spółka z sektora IT – SoftBlue SA – rozpoczęła publiczną emisję akcji o wartości 10 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozwój produktów z obszaru Internetu Rzeczy. Zapisy na akcje są prowadzone od 26 stycznia – 12 lutego. Obecnie głównym projektem realizowanym przez SoftBlue jest budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Cała rozmowa z Michałem Kierulem jest dostępna także w serwisie SoundCloud

 

Źródło