Kwieciński, Bank Pekao: Mamy ofertę dedykowaną dla firm koreańskich działających w Polsce

– Inwestycje oraz wymiana handlowa z Koreą Południową bardzo mocno wzrasta, a Korea postanowiła z Polski zrobić swoistą bramę wjazdową do UE. To ważne, bo obecnie jest 10. największą gospodarką […]

Kwieciński, Bank Pekao: Mamy ofertę dedykowaną dla firm koreańskich działających w Polsce

– Inwestycje oraz wymiana handlowa z Koreą Południową bardzo mocno wzrasta, a Korea postanowiła z Polski zrobić swoistą bramę wjazdową do UE. To ważne, bo obecnie jest 10. największą gospodarką i 6. eksporterem świata  – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao SA, w rozmowie z ISBnews.TV, podczas Krynica Forum 2023.

Według niego bardzo ważnym jest fakt, że kraj ten eksportuje bardzo zaawansowane technologie, a Polska może na tym korzystać. Widać to m.in. w przypadku ostatnich umów związanych ze zbrojeniami.

– Mamy już na naszym rynku ponad 500 podmiotów koreańskich, kolejne wchodzą, a nasz bank chce te podmioty obsługiwać. Stworzyliśmy specjalną komórkę, dedykowaną temu tematowi, tzw. koreański desk – dodał.

Kwieciński dodał, że polski eksport i import stał się wizytówką kraju i stanowi ok. 60 proc. PKB, więc i system finansowy musi rozwijać się wraz z rodzimymi firmami i pomagać im w prowadzeniu działalności za granicą.

Źródło