Latos, Komisja Zdrowia: Tradycyjne papierosy powinny być objęte wyższym podatkiem

– Uczestniczyłem w niezwykle ciekawym panelu dotyczącym problemu palenia papierosów. W ciągu kilku tygodni odbędzie się bardzo podobna dyskusja w polskim Sejmie, mam zamiar poświęcić tej tematyce jedną z komisji […]

Latos, Komisja Zdrowia: Tradycyjne papierosy powinny być objęte wyższym podatkiem

– Uczestniczyłem w niezwykle ciekawym panelu dotyczącym problemu palenia papierosów. W ciągu kilku tygodni odbędzie się bardzo podobna dyskusja w polskim Sejmie, mam zamiar poświęcić tej tematyce jedną z komisji zdrowia – powiedział w rozmowie z ISBnews.TV szef sejmowej komisji zdrowia, Tomasz Latos.

Poseł PiS podkreślił, że znów młodzież coraz chętniej sięga po papierosy i trzeba zastanowić się, co można zmienić w działaniach państwa, by ten problem ograniczyć. Jednym z pomysłów może być podniesienie cen tradycyjnych papierosów, ponieważ tu są duże rezerwy „w zniechęceniu” do palenia.

– Na obecnym etapie trudno powiedzieć, jakich zmian w akcyzie należy oczekiwać. Natomiast ja, jako lekarz i całe środowisko medyczne będziemy optować, by tradycyjne papierosy były objęte wyższym podatkiem – podsumował Latos.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

 

Źródło