Leśniewska, Orange Polska: Tworzymy i oferujemy naszym klientom nowe rozwiązania

– Stworzyliśmy Orange Business Metaverse, czyli przestrzeń wirtualną, w której przenosimy nasze rozwiązania dla klientów biznesowych. Uważamy, że jest to trend, który będzie się umacniał. Obserwujemy badania po pierwszym szumie […]

Leśniewska, Orange Polska: Tworzymy i oferujemy naszym klientom nowe rozwiązania

– Stworzyliśmy Orange Business Metaverse, czyli przestrzeń wirtualną, w której przenosimy nasze rozwiązania dla klientów biznesowych. Uważamy, że jest to trend, który będzie się umacniał. Obserwujemy badania po pierwszym szumie związanym z budową Metaversum przez firmę Meta. Okazało się, że zastosowania konsumenckie nie są priorytetowe. Natomiast rozwiązania dla przemysłu i użyć korporacyjnych będą stanowiły większość budżetów lub biznesu związanego z technologią metawersalną – powiedziała Bożena Leśniewska, wiceprezeska Orange Polska ds. Rynku Biznesowego, w rozmowie z ISBtech.

Według niej, Orange na rynku biznesowym nie jest już tylko operatorem. Od dawna pozycjonują się jako integrator i partner transformacji cyfrowej, dostarczając rozwiązania cyfrowe dla klientów biznesowych. Łączność i komunikacja, czyli connectivity, są oczywiście bardzo ważną częścią, natomiast wyraźnie rosnącą domeną jest ICT, w którym w ostatnich latach wypracowali pozycję silnego lidera rynkowego.

– Jako lider na rynku biznesowym uważamy, że powinniśmy tworzyć i oferować klientom nowe doświadczenia. Orange Business Metaverse jest imersywnym i multisensorycznym wykorzystaniem przestrzeni VR do prezentowania oferty, co dotąd robiliśmy w sposób bardziej tradycyjny w 5G Lab lub przez siły handlowe – dodała.

Podkreśliła, że zdobyli kompetencje i know-how w zakresie budowania światów metaverse, także dla klientów zewnętrznych. Według niej, ci, którzy zobaczą, jak przenieśli świat produktów i ofert Orange do metaverse, mogą również zechcieć tworzyć swoje światy metawersalne, przenosząc tam fabryki i eliminując konieczność organizowania tradycyjnych, często kosztownych demonstracji. Podsumowała, że dla Orange Polska będzie to również forma monetyzacji produktu metawersalnego.

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo.

 

Źródło