Magdalena Zmitrowicz, Pekao: Naszą rolą jest pomóc firmom w transformacji ESG

– Banki o ESG nie tylko mówią już od paru lat, ale mają strategię i ją realizują. Jako banki musimy nadążać za przepisami i realizować wszystko zgodnie z wytycznym. Nasza […]

Magdalena Zmitrowicz, Pekao: Naszą rolą jest pomóc firmom w transformacji ESG

– Banki o ESG nie tylko mówią już od paru lat, ale mają strategię i ją realizują. Jako banki musimy nadążać za przepisami i realizować wszystko zgodnie z wytycznym. Nasza rolą jest przede wszystkim pomoc naszym klientom w transformacji – Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao, nadzoruje Pion Bankowości Przedsiębiorstw, w rozmowie z ISBnews.TV podczas podczas KBKiI. ISBnews było partnerem medialnym wydarzenia.

Według niej banki muszą pomagać głównie małym firmom, które nie posiadają wyspecjalizowanych zespołów odpowiedzialnych za dział ESG, stąd udostępniono m.in. kalkulatory mierzenia śladu węglowego. Jej zdaniem będzie coraz więcej zobowiązań związanych z ESG.

– Należy zachęcić firmy do zmian. Te, które realizują albo zamierzają realizować transformację ESG, bądź energetyczną, mogą liczyć na różnego rodzaju finansowania lub dopłaty do kredytów – podsumowała.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło