Małgorzata Kulis, Volvo: Elektryczna ciężarówka Volvo rusza w Polskę

 – Pierwszy w Polsce elektryczny ciągnik siodłowy Volvo FM rusza na polskie drogi. To 44 tonowa ciężarówka z 3 silnikami elektrycznymi. Osiąga zasięg 300 km – mówi Małgorzata Kulis dyrektor […]

Małgorzata Kulis, Volvo: Elektryczna ciężarówka Volvo rusza w Polskę

 – Pierwszy w Polsce elektryczny ciągnik siodłowy Volvo FM rusza na polskie drogi. To 44 tonowa ciężarówka z 3 silnikami elektrycznymi. Osiąga zasięg 300 km – mówi Małgorzata Kulis dyrektor zarządzająca Volvo Truck Polska dla ISBnews.TV.

Ciągnik będzie użytkowany prze firmę Raben do obsługi dwóch magazynów Ikei.

– Docelowo udostępnimy 6 takich pojazdów. Jednocześnie prowadzimy rozmowy z innymi podmiotami na dostawę elektrycznych ciągników. Widzimy już zainteresowanie elektromobilnością ciężką w Polsce. Oczekujemy, że w przyszłym roku wprowadzimy na polskie drogi kilkadziesiąt pojazdów elektrycznych – dodaje Małgorzata Kulis.

Najwięcej pojazdów elektrycznych z segmentu ciężkiego jeździ w Skandynawii i Niemczech. Duże zainteresowanie jest też w Szwajcarii i Holandii.

– Są to kraje, gdzie funkcjonuje bardzo dobrze zorganizowane dofinansowanie do transportu elektrycznego – mówi Małgorzata Kulis.

Zaplecze serwisowe dla samochodów elektrycznych Volvo pokrywa się z dotychczasową siecią firmy.

– W przyszłości na pewno nasza sieć serwisowa będzie się powiększała w zależności od rozwoju elektroomobliności ciężkiej w Polsce – dodaje dyrektor zarządzająca Volvo Truck Polska.

Źródło