Marcin Kiepas, Tickmill: Banki centralne zdominują nastroje na rynkach w 3 tygodniu września

– Miniony tydzień przyniósł wyhamowanie wyprzedaży złotego, spowodowaną zaskakującą decyzją RPP. Zmiana nastąpiła też na warszawskiej giełdzie – po silnej wyprzedaży na początku września, indeksy zyskiwały na wartości — mówi […]

Marcin Kiepas, Tickmill: Banki centralne zdominują nastroje na rynkach w 3 tygodniu września

– Miniony tydzień przyniósł wyhamowanie wyprzedaży złotego, spowodowaną zaskakującą decyzją RPP. Zmiana nastąpiła też na warszawskiej giełdzie – po silnej wyprzedaży na początku września, indeksy zyskiwały na wartości — mówi Marcin Kiepas, analityk Tickmill, w rozmowie z ISBnews.TV.

Jego zdaniem trudno obecnie ocenić, czy to tylko korekta, czy trwały trend wzrostowy. Natomiast na rynkach globalnych nastroje zdominowała podwyżka stóp przez EBC.

– Najbliższy tydzień także zdominują banki centralne, w tym Fed, który według oczekiwań analityków utrzyma stopy na obecnym poziomie. Oprócz tego inwestorzy będą patrzeć na indeksy koniunktury, a w Polsce m.in. inflacja bazowa i producencka, wskaźniki z przemysłu i budownictwa oraz dane o sprzedaży detalicznej – podsumował Kiepas.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło