Marcin Wlazło, BM Pekao: W makroekonomii nie mamy się czego obawiać

– Polska nie jest najmocniejszym rynkiem, mamy spadek obrotów, spadek uczestnictwa naszych lokalnych instytucji w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Natomiast mimo dwóch negatywnych tendencji zarówno spadków obrotów i klientów, […]

Marcin Wlazło, BM Pekao: W makroekonomii nie mamy się czego obawiać

– Polska nie jest najmocniejszym rynkiem, mamy spadek obrotów, spadek uczestnictwa naszych lokalnych instytucji w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Natomiast mimo dwóch negatywnych tendencji zarówno spadków obrotów i klientów, nasz udział rośnie – powiedział Marcin Wlazło, dyrektor Biura Maklerskiego Pekao, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niego, efekty wzrostu są zasługą jednoczesnego działania w zakresie klienta instytucjonalnego i indywidualnego. Odbudowano produkty analityczne, a zespół dyrektora Tomasza Dudy liczy ponad 120 spółek. Co jest doceniane przez partnerów inwestycyjnych i zarządzającymi Funduszami Emerytalnymi. Także dla klienta indywidualnego oferta jest stale rozszerzana, coraz większym zainteresowaniem cieszy się oferta obligacji.

– Decyzje rządowe będą miały znaczący wpływ na decyzje inwestycyjne inwestorów, którzy działają na polskim rynku. W przypadku makroekonomii, nie mamy się czego obawiać, najgorsze raczej już za nami – podsumował.

 

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło