Marek Rogalski, DM BOŚ: Istnieje wyraźna szansa na umocnienie się złotego

– W ubiegłym tygodniu polska waluta zyskała na wartości. To był wynik przekazu Rady Polityki Pieniężnej, który wypadł jastrzębio, a szanse na obniżkę stóp procentowych w marcu wydają się być […]

Marek Rogalski, DM BOŚ: Istnieje wyraźna szansa na umocnienie się złotego

– W ubiegłym tygodniu polska waluta zyskała na wartości. To był wynik przekazu Rady Polityki Pieniężnej, który wypadł jastrzębio, a szanse na obniżkę stóp procentowych w marcu wydają się być niewielkie – mówi Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ, w cotygodniowym komentarzu dla ISBnews.TV.

Według niego, powstaje pytanie, czy będzie w tym roku jakakolwiek obniżka, skoro inflacja może odbić w drugim półroczu. Jego zdaniem, mamy obecnie spekulacyjną zachętę do rozegrania mocniejszego złotego, a zwłaszcza, gdyby inflacja w USA okazałaby się niska.

– Dane o amerykańskiej inflacji poznamy we wtorek. Niska inflacja podtrzyma wizję majowych obniżek. Te mogłyby pojawić się również w strefie euro, zatem mielibyśmy pole do tego, aby rozegrać mocniejszego złotego – dodaje.

Jego zdaniem, jeżeli szacunki okazałyby się słuszne, notowania złotego mogłyby zejść poniżej 4,30 zł za euro, a w parze z dolarem do poziomu 3,88.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło