Marek Rogalski, DM BOŚ: Mimo decyzji RPP, szanse na umocnienie złotego są ograniczone

– Ostatni tydzień przyniósł umocnienie polskiej waluty, m.in. za sprawą decyzji RPP, która nie obniżyła stóp procentowych. Po projekcji inflacyjnej, okazuje się, że w 2025 roku inflacja będzie nieco wyższa […]

Marek Rogalski, DM BOŚ: Mimo decyzji RPP, szanse na umocnienie złotego są ograniczone

– Ostatni tydzień przyniósł umocnienie polskiej waluty, m.in. za sprawą decyzji RPP, która nie obniżyła stóp procentowych. Po projekcji inflacyjnej, okazuje się, że w 2025 roku inflacja będzie nieco wyższa niż wcześniej planowano, więc proces dochodzenia do celu inflacyjnego się wydłuża – mówi Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niego decyzja RPP poprawiła nastroje wokół złotego, natomiast jeżeli prezes Adam Glapiński zostanie postawiony przed Trybunałem Stanu, tym samym odsunięty od swojej funkcji, mogłoby to wywołać duże zamieszanie na rynkach. Jego zdaniem zaufanie wobec polskiej waluty mogłoby zostać naruszone.

– W tym tygodniu poznamy dane makroekonomiczne z USA, a jeżeli po ich publikacji dolar zyska, polski złoty osłabnie. Szanse na umocnienie złotego są więc mocno ograniczone – podsumował.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło