Marek Rogalski, DM BOŚ: Złoty jest mocny dzięki interwencji prezesa NBP

– Ostatnie dni przynoszą odreagowanie polskiej waluty po kilku tygodniach słabości. Euro zeszło poniżej 4,60, a dolar oscyluje wokół 4,30 za zł – mówi Marek Rogalski główny analityk walutowy DM BOŚ […]

Marek Rogalski, DM BOŚ: Złoty jest mocny dzięki interwencji prezesa NBP

– Ostatnie dni przynoszą odreagowanie polskiej waluty po kilku tygodniach słabości. Euro zeszło poniżej 4,60, a dolar oscyluje wokół 4,30 za zł – mówi Marek Rogalski główny analityk walutowy DM BOŚ w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niego środowa, werbalna, interwencja prezesa NBP Adama Glapińskiego przyniosła skutek i rynek spekuluje, czy w okresie przedwyborczym nie zobaczymy kolejnych prób stabilizowania kursów. O ile już ich nie było.

– Po jastrzębim komunikacie Fedu, z którego wynika, że w latach 2024-25 obniżek stóp może być niewiele, na światowych rynkach pojawiła się nerwowość. Tymczasem złoty pozostawał mocny, co może sugerować interwencje. Wydaje się, że rodzima waluta ma szansę stabilizować się do przyszłotygodniowych danych z USA, które pokażą dalszą ścieżkę do ewentualnych obniżek stóp – podsumował Rogalski.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło