Markiewicz, IDM: Polski rząd powinien rozwijać rynek kapitałowy

– Polski rząd powinien postawić na rozwój rynków kapitałowych. To one finansują innowacyjność, która w krajowej gospodarce jest na niskim poziomie. Innowacyjność jest źródłem zwiększenia produktywności, tworzenia wysokiej jakości miejsc […]

Markiewicz, IDM: Polski rząd powinien rozwijać rynek kapitałowy

– Polski rząd powinien postawić na rozwój rynków kapitałowych. To one finansują innowacyjność, która w krajowej gospodarce jest na niskim poziomie. Innowacyjność jest źródłem zwiększenia produktywności, tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy, tym samym zamożności społeczeństwa – powiedział Waldemar Markiewicz, prezes Izby Domów Maklerskich, w rozmowie z ISBnews.TV podczas podczas KBKiI. ISBnews było partnerem medialnym wydarzenia.

Jego zdaniem system bankowy w Polsce jest dobrze rozwinięty, natomiast w stosunku do potencjału gospodarki, rynek kapitałowy jest od 15 lat w stagnacji. Według niego, aby unowocześnić polską gospodarkę, powinniśmy myśleć o dostarczaniu kapitału większego ryzyka, który sfinansuje innowacje.

– Należałoby umocnić w strukturach rządu osoby, które byłyby odpowiedzialne za rozwój rynku kapitałowego. Warto także wzmocnić politykę gospodarczą promującą inwestowanie. Muszą powstać zachęty podatkowe do transferu oszczędności gospodarstw domowych w kapitał dostępny dla polskich firm – podsumował.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło