Michał Bazarnik, Accenture Polska: Aktywa cyfrowe kolejną generacją rynku kapitałowego

 – Kolejną generacją rynków kapitałowych będzie rynek opary o aktywa cyfrowe. Stoimy u progu rewolucji, która nie będzie nagła. Przejście na pełną cyfryzację, tokenizację zajmie nam może nie dekadę, ale […]

Michał Bazarnik, Accenture Polska: Aktywa cyfrowe kolejną generacją rynku kapitałowego

 – Kolejną generacją rynków kapitałowych będzie rynek opary o aktywa cyfrowe. Stoimy u progu rewolucji, która nie będzie nagła. Przejście na pełną cyfryzację, tokenizację zajmie nam może nie dekadę, ale będzie to proces – mówi Michał Bazarnik, dyrektor zarządzający Accenture Polska w rozmowie z ISBnews.TV.

Będzie to proces o różnej prędkości w zależności od obszaru geograficznego.

– My w Polsce powinniśmy się inspirować tym co dzieje się w Unii Europejskiej oraz u najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie. Dobrym przykładem są Niemcy które w zeszłym roku wprowadziły pełny pakiet regulacji, który pozwolił instytucjom finansowym przetrzymywać ztokenizowane papiery wartościowe i inwestować w takie papiery. Zaowocowało to ponad 40% wzrostem inwestycji w tego typu aktywa. Był to najwyższy wzrost w Europie – dodaje Bazarnik.

Część obywateli różnych krajów używa walut cyfrowych jako gwaranta stabilności swoich oszczędności.

Jak zaufać aktywom cyfrowym.

– Trzeba budować cierpliwie świadomość a dopiero drugim krokiem powinna być budowa zaufania. Na samym końcu pomaga nam technologia – mówi Michał Bazarnik.

Wyzwania dla aktywów cyfrowych.

– Patrząc w przyszłość trzeba myśleć o dostosowaniu technologii, która pozwoli być dla aktywów cyfrowych ofertą atrakcyjną dla zglobalizowanego rynku – dodaje Bazarnik.

Źródło