Natalia Tomkiewicz, GSK: Poland Global Hub stale się rozwija, podnosi prestiż Polski w strukturach firmy

– Poland Global Hub w strukturach GSK powstał 2021 r. i jest bardzo ważny strategicznie jako największa tego typu jednostka w strukturach firmy na świecie. Zatrudniamy ponad 2,5 tysiąca wysokiej […]

Natalia Tomkiewicz, GSK: Poland Global Hub stale się rozwija, podnosi prestiż Polski w strukturach firmy

– Poland Global Hub w strukturach GSK powstał 2021 r. i jest bardzo ważny strategicznie jako największa tego typu jednostka w strukturach firmy na świecie. Zatrudniamy ponad 2,5 tysiąca wysokiej klasy specjalistów pracujących na poziomie globalnym w sześciu ważnych dla centrach funkcyjnych – powiedziała Natalia Tomkiewicz, liderka, odpowiedzialna za Poland Global Hub, w rozmowie z ISBnews.TV. 

W skład Poland Global Hub wchodzi m.in centrum badawczo rozwojowe, centrum technologiczne, globalne centrum handlowe zakupów finansowe i zespoły obsługujące globalny łańcuch dostaw.

– Wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami dla pacjentów, od 5 lat w włączamy w to już sztuczną inteligencję i przygotowujemy się na przyszłość do ról, których jeszcze nie znamy.  Chcemy więc, by nasi pracownicy mieli zapewnione ścieżki rozwojowe i opcje przygotowywania się na wyzwania – dodała.

Według niej ambicją polskiego oddziału firmy jest, by dostawać jeszcze więcej bardzo ambitnych projektów nowych ról, nowych działów. We wrześniu  zostało przyjętych do pracy 50 osób i przechodzą właśnie szkolenia wstępne.

– Naszą ambicją z tak wspaniałym zespołem jest, byśmy naprawdę podnieśli prestiż Polski jako lokalizacji, pokazali potencjał intelektualny. Wszystko po to, żeby nasi pacjenci dostawali leczenie innowacyjne i szybciej mieli dostęp do leków ratujących życie i poprawiających jego jakość – podsumowała Tomkiewicz.

Źródło