Nest Bank wprowadza Nest POS we współpracy z PayTel

Od dzisiaj, mając konto firmowe w Nest Banku, możesz mieć terminal płatniczy w kieszeni. Przyjmowanie płatności zbliżeniowych kartą lub BLIKIEM za pomocą Nest POS, czyli aplikacji na telefon z systemem Android, jest już możliwe dzięki współpracy z PayTel. Czym jest Nest POS? Nest POS jest aplikacją typu SoftPOS, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych kartą płatniczą ... Artykuł Nest Bank wprowadza Nest POS we współpracy z PayTel pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Nest Bank wprowadza Nest POS we współpracy z PayTel

Od dzisiaj, mając konto firmowe w Nest Banku, możesz mieć terminal płatniczy w kieszeni. Przyjmowanie płatności zbliżeniowych kartą lub BLIKIEM za pomocą Nest POS, czyli aplikacji na telefon z systemem Android, jest już możliwe dzięki współpracy z PayTel.

Czym jest Nest POS?

Nest POS jest aplikacją typu SoftPOS, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych kartą płatniczą (w tym Visa i Mastercard) – zarówno tradycyjną plastikową kartą, BLIKIEM (typu c) czy telefonem lub zegarkiem z wbudowanym modułem NFC. Dzięki aplikacji Nest POS można przyjąć płatność bez względu na wysokość kwoty. Tak jak w przypadku tradycyjnego terminala, płatność powyżej 100 zł wymaga wpisania przez klienta PIN-u. Kod wpisuje się na ekranie telefonu, na którym, ze względu bezpieczeństwa, cyfry wyświetlone są losowo, aby nikt postronny nie rozpoznał kodu klienta.

Aplikację można zainstalować na smartfonie oraz na innych urządzeniach z systemem Android i czytnikiem zbliżeniowym NFC, takich jak urządzenia kurierskie czy tablety wykorzystywane np. w gastronomii.

Nest POS jest kolejnym, potrzebnym przedsiębiorcom rozwiązaniem dla klientów Nest Banku, oferowanym dzięki współpracy z PayTel.
Obecnie firmy, które posiadają konto w Nest Banku mogą też skorzystać z takich usług jak program Obsługa Faktur od Cash Director czy tradycyjnego terminala, również w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

– Naszym celem jest dostosowanie oferty Nesta do cyklu życia firmy, dlatego aplikacja Nest POS to kolejna usługa, która pomaga przedsiębiorcom w codziennym biegu – mówi Piotr Kowynia, prezes Nest Banku. – Chcemy, żeby nasze rozwiązania były zawsze dostępne, wygodne i odpowiadały na bieżące potrzeby. Dzisiaj taka usługa jak terminal w telefonie to konieczność w biznesie. Mamy do niej dostęp 24/7 z dowolnego miejsca, jest bardzo prosta w obsłudze, a do tego ekologiczna. Spełnia więc wszystkie nasze wymogi dotyczące nowoczesnej bankowości.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Nest POS?

W Nest Banku terminal w telefonie jest darmowy nawet przez 5 miesięcy, później opłata wynosi jedyne 5,99 zł miesięcznie.

Aby zacząć korzystać z aplikacji Nest POS, wystarczy (jako klient Nest Banku):
· zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej i wypełnić specjalny wniosek,
· podpisać elektronicznie umowę z PayTel, którą otrzymuje się po rozmowie oraz weryfikacji z przedstawicielem PayTel,
· zainstalować aplikację Nest POS dostępną w sklepie Google Play.

– Jednym z priorytetów PayTel jest intuicyjność naszych produktów, tak aby stanowiły realne ułatwienie w codziennej pracy przedsiębiorców. Liczymy, że klienci Nest Banku z pomocą aplikacji Nest POS będą mogli dynamicznie rozwinąć swoje biznesy – mówi Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayTel S.A. – Czekamy na rozpoczęcie weryfikacji wniosków – jesteśmy przygotowani na każda liczbę zapytań. Proces weryfikacji jest skonstruowany w taki sposób, żeby przebiegał sprawnie, a klienci mogli jak najszybciej rozpocząć korzystanie z naszych usług – dodaje.

Dodatkowo, jeżeli przedsiębiorca w ciągu pierwszych trzech pełnych miesięcy osiągnie średnie obroty w aplikacji Nest POS powyżej 5 000 zł, otrzyma 100 zł premii od Nest Banku.

Źródło: Nest Bank

Artykuł Nest Bank wprowadza Nest POS we współpracy z PayTel pochodzi z serwisu PRNews.pl.