Nowa usługa od Mastercard „Płać w ratach” teraz dostępna w Castoramie

Mastercard we współpracy z Bankiem BNP Paribas oraz agentami rozliczeniowymi Fiserv i Worldline uruchomił usługę „Płać w ratach” dla klientów sklepów Castorama. Oferta umożliwia rozłożenie zakupów o wartości minimum 400 zł na płatność ratalną obejmującą 3, 6 lub 12 równych rat. Z rozwiązania mogą skorzystać posiadacze kart kredytowych Mastercard wydanych przez Bank BNP Paribas. Artykuł Nowa usługa od Mastercard „Płać w ratach” teraz dostępna w Castoramie pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Nowa usługa od Mastercard „Płać w ratach” teraz dostępna w Castoramie

Mastercard we współpracy z Bankiem BNP Paribas oraz agentami rozliczeniowymi Fiserv i Worldline uruchomił usługę „Płać w ratach” dla klientów sklepów Castorama. Oferta umożliwia rozłożenie zakupów o wartości minimum 400 zł na płatność ratalną obejmującą 3, 6 lub 12 równych rat. Z rozwiązania mogą skorzystać posiadacze kart kredytowych Mastercard wydanych przez Bank BNP Paribas.

Usługa Mastercard „Płać w ratach” nie wymaga dodatkowych formalności, zajmuje zaledwie kilka sekund i jest realizowana od razu przy kasie lub na terminalu przenośnym. Klienci robiący zakupy w sieci sklepów Castorama mogą korzystać z oferty wielokrotnie. Dla kupujących usługa dostępna jest z poziomu terminala płatniczego, na którym po wpisaniu kodu PIN należy wybrać płatność w ratach i zadeklarować ich liczbę (3, 6 lub 12 miesięcy). Na ekranie terminala wyświetli się łączna kwota zakupu wraz z wysokością pierwszej raty oraz łączna kwota do spłaty. Ostatni krok to potwierdzenie płatności poprzez zielony przycisk na terminalu.

Usługa „Płać w ratach” została wdrożona w sklepach Castorama przez Mastercard we współpracy z agentami rozliczeniowymi Fiserv i Worldline oraz Bankiem BNP Paribas, który ustalił warunki  finansowe promocji – do 25 lipca br. oprocentowanie stałe wynosi 0% i prowizja za usługę wynosi również 0%. Dzięki wsparciu agentów rozliczeniowych oraz częściowo samoobsługowemu modelowi sprzedaży usługa jest prosta w uruchomieniu i obsłudze.

„Płatności na raty najczęściej wymagają zawarcia umowy o kredyt konsumencki, co znacznie wydłuża proces realizacji transakcji, generując wiele formalności, które są uciążliwe zarówno dla sklepu, jak i dla klientów. Nasze rozwiązanie natomiast maksymalnie upraszcza zasady, pozwalając klientom zrealizować zakupy w ratach w kilka sekund i bez składania dodatkowych wniosków. Usługa płatności ratalnej, którą po raz pierwszy wprowadziliśmy ponad rok temu w sieci Eurocash Cash & Carry, spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów, jak i sieci handlowych. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy rozwijać rozwiązanie w kolejnej sieci detalicznej – komentuje Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wyjątkowa usługa, jaką jest rozłożenie transakcji na raty w terminalu, może zostać udostępniona naszym klientom, którzy zrobią zakupy w sklepach Castoramy. Okres wiosenno-letni to zwykle czas zwiększonych wydatków remontowych czy inwestycji w przydomowe ogródki. Kwoty, jakie wydajemy na zakupy, są często niebagatelne,  dlatego też usługa rozłożenia na raty, tu i teraz, bez dodatkowych kosztów jest wygodnym i przyjaznym rozwiązaniem. W ten prosty sposób klienci mogą uchronić swój domowy budżet przed zbytnim obciążeniem, realizując jednocześnie obrany cel” – komentuje Grzegorz Skowronek Kierownik Zespołu Rozwoju Produktów Gotówkowych i Kart Kredytowych z Banku BNP Paribas.

Usługa Mastercard „Płać w ratach” to korzystne rozwiązanie dla wszystkich stron. Klienci zyskują możliwość komfortowego rozłożenia płatności za zakupy na raty, co może być znaczącym ułatwieniem szczególnie przy większych wydatkach, wymagających natychmiastowych kosztów związanych np. z remontem mieszkania. Detaliści zyskują za to nowy sposób na przyciągnięcie klientów i zwiększenie średniej wartości koszyka zakupowego. Z kolei wydawcy kart mają możliwość szybkiego udostępnienia nowej usługi kredytowej w tysiącach punktów sprzedaży z różnych kategorii zakupowych.

Artykuł Nowa usługa od Mastercard „Płać w ratach” teraz dostępna w Castoramie pochodzi z serwisu PRNews.pl.