Paweł Majewski, Enea: Do 2040 r. zamierzamy wydać na modernizację sieci około 40 mld zł.

– Enea uczestniczy bardzo intensywnie w transformacji sektora elektrowni zawodowych w Polsce. Uczestniczymy w wydzieleniu śladu węglowego do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Od tego projektu tak naprawdę zależy przyszłość branży […]

Paweł Majewski, Enea: Do 2040 r. zamierzamy wydać na modernizację sieci około 40 mld zł.

– Enea uczestniczy bardzo intensywnie w transformacji sektora elektrowni zawodowych w Polsce. Uczestniczymy w wydzieleniu śladu węglowego do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Od tego projektu tak naprawdę zależy przyszłość branży i możliwość pozyskiwania środków na inwestycje w odnawialne źródła energii – mówi Paweł Majewski, prezes Enea w rozmowie z ISBnews.TV.

Spółka w najbliższych dwóch dekadach chce zainwestować spore pieniądze na inwestycje w rozwój i modernizacje sieci dystrybucji.

– Sieć wymaga modernizacji po to, by móc przyjąć obciążenie wynikające z produkcji energii z odnawialnych źródeł. To działanie jest niezbędne, by przyrost energii z OZE móc wykorzystać w sieci – dodaje Paweł Majewski.

Enea do 2040 roku zamierza wydać na modernizację sieci około 40 mld zł.

– Chcemy też zainwestować około 20 mld zł w rozwój wytwarzania energii. To inwestycja w bloki gazowe w Kozienicach i akwizycja oraz rozwój własnych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych – mówi prezes Enei

– Głównym źródłem finansowania naszych inwestycji jest kapitał zewnętrzny. Mamy też środki własne. Będziemy robić wszystko, by nie przenosić kosztów na klientów Enei – dodaje Paweł Majewski.

 

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło