Paweł Orlof, Veolia Energia Warszawa: Ekonomia wymusza stosowanie OZE w energetyce i produkcji ciepła

– Wojna w Ukrainie uzmysłowiła nam wiele rzeczy, nastąpiły wielkie zmiany w sektorze oraz energetycznym. Pojawiły się nowe rzeczy, które wyznaczają przyszłość energetyki. Są to Fit for 55 i dyrektywa […]

Paweł Orlof, Veolia Energia Warszawa: Ekonomia wymusza stosowanie OZE w energetyce i produkcji ciepła

– Wojna w Ukrainie uzmysłowiła nam wiele rzeczy, nastąpiły wielkie zmiany w sektorze oraz energetycznym. Pojawiły się nowe rzeczy, które wyznaczają przyszłość energetyki. Są to Fit for 55 i dyrektywa o charakterystyce budynków, wzrost kosztów oraz poszukiwanie niezależności energetycznej i ucieczka od paliw kopalnych – powiedział prezes Veolia Energia Warszawa, Paweł Orlof, w rozmowie z isbnews.tv podczas EKG w Katowicach.

W efekcie tych zdarzeń zapotrzebowanie na energię spada, musimy więc przeformułować system energetyczny i pozyskiwania ciepła. Będzie to kosztowne, ale z drugiej strony jest wiele programów unijnych, które sfinansują większość nakładów.

– Mamy jakościową zmianę, która nie wynika tylko z chęci stosowania technologii OZE w celu ochrony środowiska. Teraz wymusza to na nas ekonomia i rosnące koszty np. certyfikaty CO2 – wskazał Orlof.

Więcej szczegółów w rozmowie.

Źródło