Piotr Bujak ekonomistą roku wg „Parkietu”

Główny ekonomista Piotr Bujak, PKO TFI i subfundusz PKO Akcji Rynku Złota. To lista osób i instytucji z Grupy PKO Banku Polskiego nagrodzonych w konkursie „Byki i Niedźwiedzie” za 2020 rok. Konkurs organizowany jest przez „Parkiet”. Wyróżnienie Piotra Bujaka podczas gali „Byki i Niedźwiedzie” nie było niespodzianką. Tytuł Ekonomisty Roku otrzymuje bowiem szef zespołu, który ... Artykuł Piotr Bujak ekonomistą roku wg „Parkietu” pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Piotr Bujak ekonomistą roku wg „Parkietu”

Główny ekonomista Piotr Bujak, PKO TFI i subfundusz PKO Akcji Rynku Złota. To lista osób i instytucji z Grupy PKO Banku Polskiego nagrodzonych w konkursie „Byki i Niedźwiedzie” za 2020 rok. Konkurs organizowany jest przez „Parkiet”.

Wyróżnienie Piotra Bujaka podczas gali „Byki i Niedźwiedzie” nie było niespodzianką. Tytuł Ekonomisty Roku otrzymuje bowiem szef zespołu, który zwyciężył w konkursie krótkoterminowych prognoz makroekonomicznych i finansowych „Parkietu”. Ten tytuł w styczniu 2021 otrzymali wraz Piotrem Bujakiem: Marta Petka-Zagajewska, Marcin Czaplicki, Urszula Kryńska oraz Michał Rot.

Kluczem do sukcesu okazała się systematyczność i wszechstronność prognoz. Zespół bankowych ekonomistów jako jedyny spośród 24 uczestniczących w konkursie był w pierwszej piątce najlepszych prognostów w każdym kwartale 2020 roku. W formułowaniu celnych prognoz ekonomistom PKO Banku Polskiego pomagały autorskie wskaźniki koniunktury, które bazowały m.in. na danych dotyczących płatności bezgotówkowych, mobilności ludności czy zużycia prądu.

Nagroda „Byki i Niedźwiedzie” trafiła także do PKO TFI, lidera rynku pod względem aktywów zgromadzonych w PPK. PKO TFI zarządza aktywami w ramach PPK sięgającymi blisko 34% rynku, a na koniec lutego 2021 r. było to 1,143 mld zł należące do ponad 540 tysięcy uczestników programu. Aktywa to jednak nie wszystko, liczy się wynik, czyli efekty pracy zarządzających.

„Parkiet” przyznał także nagrodę „Złoty Portfel” dla zarządzającego subfunduszem PKO Akcji Rynku Złota – Radosława Peli. PKO Akcji Rynku Złota wypracował w 2020 roku stopę zwrotu w wysokości 28,3%, co uczyniło go najbardziej zyskownym funduszem inwestycyjnym 2020 roku.

Źródło: PKO BP

Artykuł Piotr Bujak ekonomistą roku wg „Parkietu” pochodzi z serwisu PRNews.pl.