Platforma oszczędnościowa Raisin wchodzi na polski rynek depozytowy

Firma Raisin ogłosiła uruchomienie swojej platformy oszczędnościowej w Polsce. Platforma ma wypełnić lukę pomiędzy polskimi oszczędzającymi a siecią europejskich banków, wykorzystując do tego celu zastrzeżoną przez Raisin technologię transgranicznego oszczędzania oraz rynek internetowy. Raisin ułatwia dostęp do różnorodnych produktów depozytowych w Europie, umożliwiając klientom bezpieczne i wygodne oszczędzanie pieniędzy z zachowaniem możliwości wyboru. Platforma pozwala ... Artykuł Platforma oszczędnościowa Raisin wchodzi na polski rynek depozytowy pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Platforma oszczędnościowa Raisin wchodzi na polski rynek depozytowy

Firma Raisin ogłosiła uruchomienie swojej platformy oszczędnościowej w Polsce. Platforma ma wypełnić lukę pomiędzy polskimi oszczędzającymi a siecią europejskich banków, wykorzystując do tego celu zastrzeżoną przez Raisin technologię transgranicznego oszczędzania oraz rynek internetowy.

Raisin ułatwia dostęp do różnorodnych produktów depozytowych w Europie, umożliwiając klientom bezpieczne i wygodne oszczędzanie pieniędzy z zachowaniem możliwości wyboru. Platforma pozwala klientom na deponowanie środków w oferowanych produktach bez konieczności ponownego potwierdzania tożsamości, czy też uzyskiwania dostępu do oddzielnej platformy dla każdego banku, tym samym usprawniając cały proces oszczędzania.

Polski rynek depozytowy

Do końca pierwszego kwartału 2023 roku łączna wartość oszczędności gospodarstw domowych w Polsce po raz pierwszy przekroczyła 2 biliony złotych* (co stanowi równowartość 456 miliardów euro). Pomimo wzrostu zgromadzonych oszczędności i aktywów, utrzymująca się wysoka inflacja w ciągu ostatnich dwóch lat wpłynęła na rzeczywistą wartość inwestycji.

„Platforma Raisin w Polsce ma na celu zwiększenie konkurencji w sektorze oszczędnościowym gospodarki poprzez poszerzenie wyboru i zniesienie barier dostępu do atrakcyjnych ofert z całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a wszystko to w jednym miejscu. Dążymy do tego, aby lokaty stały się bardziej dostępne dla zwykłych ludzi, wykorzystując pełną wartość rynku depozytowego w rezultacie zwiększając ich oszczędności. Cieszymy się, że oferujemy polskim konsumentom możliwość uzyskania wyższych odsetek od ich oszczędności.” komentuje dr Tamaz Georgadze, dyrektor generalny i współzałożyciel Raisin.

Uruchomienie tej nowej platformy oszczędnościowej jest częścią trwającego partnerstwa między Raisin Bank z Frankfurtu a ogólnoeuropejskim przedsiębiorstwem z branży fintech Raisin.

Andreas Wolf, członek zarządu Raisin Bank wyjaśnia: „Raisin Bank nieustannie inwestuje w tworzenie skalowalnych rozwiązań dla partnerów działających w obszarze fintech i bankowości cyfrowej. Poprzez stworzenie integracji polskiej platformy Raisin Bank AG opracował wzorzec dla przyszłej ekspansji w Europie w krajach posługujących się innymi walutami niż euro, dodając kluczowe możliwości płatności walutowych. W związku z tym jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia nowej platformy na tak ważnym rynku. Wraz z wejściem na polski rynek Raisin Bank umożliwia jeszcze większej liczbie klientów korzystanie z zalet ogólnoeuropejskiego rynku bankowego.”

HoistSpar – bank, który jako pierwszy dołączył do polskiej platformy, oferuje bezpieczne konta depozytowe w Szwecji, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. HoistSpar jest częścią Hoist Finance AB (publ), spółki działającej na regulowanym rynku kredytowym, z siedzibą w Sztokholmie, w Szwecji. Nowi klienci dołączający do platformy mogą otwierać oraz wpłacać środki na lokaty terminowe o okresie trwania wynoszącym miesiąc, trzy miesiące, sześć miesięcy (z oprocentowaniem do 5,80%) lub 12 miesięcy (z oprocentowaniem 5,50%).

We wrześniu firma Raisin ogłosiła, że osiągnęła 50 miliardów euro w zarządzanych aktywach. Oprócz Niemiec, wszystkie główne rynki, w tym Wielka Brytania, Niderlandy i USA, odnotowały znaczny wzrost. Raisin znacząco przyspieszyła swój rozwój w tym roku w Stanach Zjednoczonych, co zaowocowało napływem ponad 1 miliarda euro netto w każdym kwartale w 2023 roku.

Źródło: Raisin

Artykuł Platforma oszczędnościowa Raisin wchodzi na polski rynek depozytowy pochodzi z serwisu PRNews.pl.