Revolut podnosi opłaty. Zmiany w bankomatach i przelewach międzynarodowych

Revolut poinformował swoich użytkowników o planowanych podwyżkach w cenniku. Nowe warunki zaczną  obowiązywać od 23 kwietnia 2021 r. Zmiany obejmą przede wszystkim opłaty za korzystanie z bankomatów i przelewów międzynarodowych. Pierwsza zmiana, o której informuje Revolut, dotyczy korzystania z bankomatów w planie Standard. Obecnie obowiązuje limit bezpłatnych miesięcznych wypłat w wysokości 800 zł. Po jego ... Artykuł Revolut podnosi opłaty. Zmiany w bankomatach i przelewach międzynarodowych pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Revolut podnosi opłaty. Zmiany w bankomatach i przelewach międzynarodowych

Revolut poinformował swoich użytkowników o planowanych podwyżkach w cenniku. Nowe warunki zaczną  obowiązywać od 23 kwietnia 2021 r. Zmiany obejmą przede wszystkim opłaty za korzystanie z bankomatów i przelewów międzynarodowych.

Pierwsza zmiana, o której informuje Revolut, dotyczy korzystania z bankomatów w planie Standard. Obecnie obowiązuje limit bezpłatnych miesięcznych wypłat w wysokości 800 zł. Po jego przekroczeniu naliczana jest prowizja w wysokości 2 proc. W nowym cenniku pojawi się dodatkowy warunek – pięciu wypłat z bankomatów miesięcznie. Oba te limity będą działały niezależnie od siebie – opłata zostanie naliczona, gdy użytkownik przekroczy jeden z limitów, nawet jeśli nie przekroczy drugiego. Dodatkowo pojawi się kwota minimalna prowizji – 5 zł. Użytkownik dokonujący wypłat powyżej wspomnianych limitów zapłaci większą z dwóch kwot: 5 zł lub 2 proc. wypłacanej kwoty.

Fintech informuje, że limity bezpłatnych wypłat z bankomatów dla klientów planów Plus, Premium i Metal pozostaną bez zmian. Niemniej pojawi się opłata w wysokości 5 zł za wypłatę z bankomatów ponad obowiązujący limit.

Kolejna zmiana obejmie przelewy międzynarodowe. Obecnie Revolut oferuje dwa rodzaje przelewów międzynarodowych: przelewy transgraniczne oraz płatności SWIFT. Dla każdego z nich obowiązują dwa osobne limity. Klienci planów Standard i Plus otrzymują jeden darmowy przelew transgraniczny w miesiącu, a za każdy kolejny płacą 2,5 zł. Przelewy SWIFT kosztują 15 zł albo 25 zł, w zależności od waluty. Z kolei użytkownicy planów Premium i Metal nie ponoszą opłat za przelewy transgraniczne i otrzymują jeden darmowy przelew SWIFT w miesiącu, a za każdy kolejny płacą 15 zł albo 25 zł, w zależności od waluty.

Od kwietnia Revolut połączy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej kategorii, którą nazwie „płatności międzynarodowe”. Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1,5 zł a 25 zł, w zależności od ilości przelewów i kraju odbiorcy. W planach Standard i Plus wszystkie przelewy międzynarodowe będą płatne. W planie Premium bezpłatny będzie jeden przelew międzynarodowy w miesiącu, a w planie Metal – trzy.

Zmieni się też informowanie o cenach zamawianych kart Revolut. Do tej pory klienci korzystający z planu Standard za standardową dostawę karty Revolut byli obciążani kwotą 4,99 funtów oraz za dostawę ekspresową — 19,99 euro. Opłaty te mogły być wyższe w zależności od adresu jej nabywcy, więc klienci nie znają ostatecznej ceny za kartę. Po zmianach, będzie można sprawdzić wysokość opłat za dostawę standardową i ekspresową przed zamówieniem karty w aplikacji Revolut.

Artykuł Revolut podnosi opłaty. Zmiany w bankomatach i przelewach międzynarodowych pochodzi z serwisu PRNews.pl.