Rusewicz, IZFiA: Branża rynku kapitałowego ma nadzieję na zmiany regulacyjne

– Uważam, że XVIII Forum Funduszy spełniło swoją funkcję. Mieliśmy dużo większą frekwencję niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że branża jest zintegrowana, widzi przyszłość w rozwoju polskiego rynku i […]

Rusewicz, IZFiA: Branża rynku kapitałowego ma nadzieję na zmiany regulacyjne

– Uważam, że XVIII Forum Funduszy spełniło swoją funkcję. Mieliśmy dużo większą frekwencję niż w ubiegłym roku. Oznacza to, że branża jest zintegrowana, widzi przyszłość w rozwoju polskiego rynku i ma nadzieję na pewne zmiany – powiedziała Małgorzata Rusewicz, prezes zarządu IZFiA, w rozmowie z ISBnews.TV podczas XVIII Forum Funduszy w Kazimierzu Dolnym.

Podczas wydarzenia podkreślano konieczność wprowadzenia różnego rodzaju rozwiązań, które przeniosą część oszczędności Polaków z banków na rynek kapitałowy, abyśmy mogli lepiej inwestować w gospodarkę. Na wielu panelach mówiono o zrównaniu różnego rodzaju ulg, dla osób które chcą długoterminowo oszczędzać.

– Dyskutowano o zniesieniu lub częściowym ograniczeniu podatku Belki, dla tych osób, które długo oszczędzają. Mówiliśmy o tym, żeby zrównać te ulgi, które są na nieruchomości, a także o wprowadzeniu ułatwień regulacyjnych, do tego, aby korzystać z funduszy inwestycyjnych. Poruszono także sprawę edukacji oraz promowania długoterminowych oszczędności – podsumowała.

Materiał dziennikarski: Dominika Ostrowska
Wideomontaż: Borys Skrzyński

Źródło