Rusza Signius. Podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości

Signius jest platformą do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS. Z rozwiązania mogą korzystać klienci indywidualni oraz biznesowi. Signius współpracuje ze startupem Authologic, który zapewnia jednorazową weryfikację tożsamości nowego użytkownika. fot. PopTika / Shuttertock Jak czytamy w informacji prasowej, po założeniu konta i przejściu obowiązkowej, jednorazowej weryfikacji tożsamości – za pomocą wideo weryfikacji lub poprzez ... Artykuł Rusza Signius. Podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości pochodzi z serwisu PRNews.pl.

Rusza Signius. Podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości

Signius jest platformą do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS. Z rozwiązania mogą korzystać klienci indywidualni oraz biznesowi. Signius współpracuje ze startupem Authologic, który zapewnia jednorazową weryfikację tożsamości nowego użytkownika.

fot. PopTika / Shuttertock

Jak czytamy w informacji prasowej, po założeniu konta i przejściu obowiązkowej, jednorazowej weryfikacji tożsamości – za pomocą wideo weryfikacji lub poprzez bankowość elektroniczną – użytkownik może podpisać wiele dokumentów jednocześnie. Signius umożliwia także podpisywanie jednego dokumentu przez wiele osób oraz ustalanie kolejności podpisujących.

– Nasza platforma umożliwia podpisywanie dokumentów całkowicie online, zgodnie z eIDAS, w pełni prawomocnie – z każdego miejsca, bez dodatkowych urządzeń, takich jak czytniki czy karty oraz bez konieczności instalowania aplikacji – mówi Jack Piekarski, CEO Signius.

Platforma Signius oferuje dwa modele zastosowania. Wersja Professional to usługa w chmurze dla użytkowników i organizacji, które chcą podpisywać dokumenty elektronicznie. Z kolei Signius Enterprise to platforma do cyfrowego zarządzania umowami, elektronicznego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości klienta (KYC) zgodnej z eIADS oraz procedurami AML (Anti-Money Laundering).

Singiuns to kolejne rozwiązania umożliwiające elektroniczne podpisywanie dokumentów. Na rynku dostępny jest także opracowany przez KIR mSzafir, z którego mogą korzystać na razie klienci PKO BP. Oprócz tego podpis kwalifikowany znajduje się także w aplikacji eDO App, która współpracuje z Autenti.

Źróło: WB/PRNews.pl/Signius

Artykuł Rusza Signius. Podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości pochodzi z serwisu PRNews.pl.