Sass-Staniszewska, e-Izba: Dyrektywa Omnibus ma chronić konsumenta przed sztuczną obniżką cen

– Black Friday to oczekiwany dzień przez konsumentów i branżę handlu. Klienci oczekują atrakcyjnych promocji, a branża e-commerce świetnych wyników sprzedażowych. W tym roku ten dzień odbywa się pierwszy raz […]

Sass-Staniszewska, e-Izba: Dyrektywa Omnibus ma chronić konsumenta przed sztuczną obniżką cen

– Black Friday to oczekiwany dzień przez konsumentów i branżę handlu. Klienci oczekują atrakcyjnych promocji, a branża e-commerce świetnych wyników sprzedażowych. W tym roku ten dzień odbywa się pierwszy raz po wdrożeniu dyrektywy Omnibus, która chroni konsumenta w handlu – powiedziała Patrycja Sass-Staniszewska, prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej, w rozmowie z ISBnews.TV.

Według niej najbardziej widocznym efektem wdrożenia dyrektywy jest trzecia cena przy produktach objętych obniżką. Obok ceny obecnej i z dnia przed wprowadzeniem promocji, sprzedawca ma obowiązek zaprezentować najniższą cenę tego produktu z okresu ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji.  To ma chronić klientów przed sztucznymi obniżkami cen.

– Przed dokonaniem zakupów warto przeczytać regulamin sklepu internetowego, sprawdzić jakie formy płatności i dostawy są oferowane. Zwróćmy również uwagę, czy na stronie internetowej danego sklepu widnieje certyfikat SLL, który ma zadanie chronić dane konsumenta, w tym hasło, czy numery kart kredytowych. Jeżeli strona nie posiada takiego certyfikatu, nie należy dokonywać na niej zakupów – dodała.

Według raportu Izby Gospodarki Elektronicznej Emergency E-Commers wynika, że konsumenci mimo spowolnienia gospodarczego i wysokiej inflacji, pozostają przy dokonywaniu zakupów przez internet. Głównie za sprawą szerokiego asortymentu, możliwości porównania cen produktów czy możliwość dokonania zakupu 24/7 przez cały tydzień.

Polecamy podcasty ISBnews na SoundCloud

Źródło