Tomasz Parol: obóz koncentracyjny to też upiorny model biznesowy – Arbeit macht frei

  Obóz koncentracyjny czyli wydzielone miejsce niewolniczej pracy przy jakiejś korporacji prywatnej, kopalni, przedsiębiorstwie państwowym czy ośrodku badawczym rzadziej w celach rozrywkowych. Tomasz Parol: wszystko…

Tomasz Parol: obóz koncentracyjny to też upiorny model biznesowy – Arbeit macht frei

 

Obóz koncentracyjny czyli wydzielone miejsce niewolniczej pracy przy jakiejś korporacji prywatnej, kopalni, przedsiębiorstwie państwowym czy ośrodku badawczym rzadziej w celach rozrywkowych.

Tomasz Parol: wszystko zmierza do gospodarki wojennej

Obóz koncentracyjny to także rodzaj współfinansowania przez państwo, mafię czy kompanię handlową intratnego przedsięwzięcia, poprzez dostarczanie taniej siły niewolniczej (kwoty) wraz z grupą zbrojnych strażników i sprawdzonym modelem organizacyjnym. Wszystko zawsze w ramach specjalnie stworzonego lokalnego prawa lub w oparciu na zwyczajach czy przyjętej ideologii. Model działania opracowany pierwotnie przez Żydów z Septymanii (na bardzo niewielkim terenie) wykorzystania nabywanych od Niemców Słowian Połabskich zawsze był o podłożu gospodarczym, biznesowym. Zawsze bardzo rentowne dlatego chętnie finansowane przez banki. Rzadziej wprost przez skarb państwa czy władcę.

Obozy koncentracyjne to nigdy nie były obozy tylko jenieckie lub zagłady. To zawsze było przedsiębiorstwo i zawsze stali za tym określeni ludzie, grupy, którzy się na tym wzbogacili, zdobyli-utrzymali władzę, bandyci których bogactwo oraz osiągnięcia często dziś są podziwiane. Ba stawia się Dżentelmena za wzór kultury, Biznesmena za wzór przedsiębiorczości, Polityka za wzór Męża Stanu czy nawet Organizację/Nację za wzór zaradności.

Eligiusz Komarowski: Ludzie dla „Władzy”, czy „Władza” dla ludzi?

Pierwsze wielkie sieci obozów koncentracyjnych założyli Katarscy „Doskonali” w Oksytanii w XII w. (może już XI w.) – ludzie tam pracowali nad krosnami do upadłego, by na koniec przejść „sakrament” ENDURA, po którym, dla rzekomego zbawienia, nie mogli otrzymać jedzenia i picia. To je właśnie wyzwalał jeden po drugim Szymon de Monfort podczas albigeńskich krucjat (Kościół Katolicki i tylko on zakazywał niewolnictwa jako wyzysku czyli lichwy). Temat szeroki i całkowicie przekłamany.

Podobny los organizowali Mongołowie porwanym rzemieślnikom czy Turcy jasyrowi. Oczywiście bardziej współcześnie Brytyjczycy w Wojnie Burskiej zakładali obozy, na których wzorowali się Niemcy. Znane tylko dlatego, że przeciwko białym. Tych przeciwko (niewolnikom do wyniszczenia) Indianom, murzynom, hindusom czy Chińczykom nikt tak nie nazywał i nie nazywa. Łagry rosyjskie zresztą też nie są w Zachodniej Europie kojarzone z obozami koncentracyjnymi, a już na pewno nie te z XIX w. dla Zesłańców Polskich. A dziś? Nie ma ich?

Tomasz Parol

Jest gorzej niż za czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej

Tomasz Parolprawnik, przedsiębiorca i społecznik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracjina Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył także Master’s Certificate In Project Management, Managing ProjectsMaster’s Certificate In Project Management na The George Washington University School of Business. Jest członkiem MENSA POLSKA od 1991 r.Posiada IQ 160.

Tomasz Parol jest specjalistą w zakresie prawa gospodarczego, transportowego, administracyjnego i wykroczeń, jeden z założycieli Polskiej Izby Cła, Logistyki i Spedycji. Pracował jako prawnik i szef działów prawnych w polskich przedsiębiorstwach i międzynarodowych korporacjach: News Corp., Deloitte, PwC, DB Schenker, Grupie Orange, Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Przez wiele lat współpracownik polskich kancelarii prawnych w sprawach dotyczących branży TSL, prawa drogowego oraz budowlanego. Jest twórcą i Prezes Zarządu Fundacji Fundacja Angeli Iustitia Anioły Sprawiedliwości.

Tomasz Parol to także dziennikarz oraz kreatywny twórca nowoczesnych projektów medialnych (NowyEkran.pl, 3obieg.pl) i Kancelarii Direct Anuluj-Mandat.pl, Anuluj-Dlug.pl, Anuluj-Natreta.pl. Pisał dla Pulsu Biznesu w dodatku TSL, publikował porady na tematy prawne i wehikułów finansowych w miesięczniku „UE Fundusze Strukturalne”, oraz artykuły historyczne i popularnonaukowe w „Uważam Rze”. Zawodowy negocjator oraz komentator polityczny i demaskator manipulacji medialnych.

Mjr. Michał Fiszer: Musimy się szykować na inną wojnę

Tomasz Parol jest założycielem systemu do skutecznej walki z nadużyciami względem kierowców i użytkowników pojazdów Anuluj-Mandat.pl, firmy Anuluj-Dlug.pl walczącej masowo z bezprawną windykacją i egzekucją oraz twórca aplikacji telefonicznej Anuluj-Natreta.pl chroniącej przed nękaniami ze strony firm windykacyjnych i telemarketingowych pod nadzorem adwokatów, z możliwością uzyskania odszkodowania.

Tomasz Parol jest wysokiej klasy ekspertem w tropieniu i niszczeniu oszustów z funduszy sekurytyzacyjnych, parabanków, lichwiarskich chwilówek i tzw. windykacji terenowej. Współpracuje z większością mecenasów w Polsce wyspecjalizowanych w tych sprawach i działających po stronie krzywdzonego obywatela., pasjonatem Kart Polskich i Szachów dla Trzech. Propaguje też hipotezę starożytnej Polski lechickiej.

Agencja Informacyjna, Opinie, źródło: linkedin /DEC/ 2.06.2023