Wacławski, PGNiG: Jak zmienia się struktura importu gazu ziemnego do Polski?

W ostatnich latach koncentrujemy się na zmniejszeniu importu gazu z Rosji. W roku 2016 gaz z Rosji stanowił 90% importu, a w roku 2020 już tylko 60%. Zwiększamy także import […]

Wacławski, PGNiG: Jak zmienia się struktura importu gazu ziemnego do Polski?

W ostatnich latach koncentrujemy się na zmniejszeniu importu gazu z Rosji. W roku 2016 gaz z Rosji stanowił 90% importu, a w roku 2020 już tylko 60%. Zwiększamy także import gazu LNG poprzez terminal w Świnoujściu – poinformował ISBnews.TV wiceprezes PGNiG Przemysław Wacławski.

– Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w ubiegłym roku wydobyło na norweskim szelfie kontynentalnym 0,5 mld m3 gazu. Na ten rok planujemy prawie podwojenie wydobycia, czyli 0,9 mld m3 – powiedział Przemysław Wacławski w rozmowie z ISBnews.TV. 

Polecamy: Wacławski, PGNiG: banki powinny finansować inwestycje gazowe, bo mogą na tym zarobić

Wiceprezes brał udział w debacie „Zielony ład: rynek kapitałowy dla promowania zrównoważonego rozwoju” zorganizowanej w ramach XXI Konferencji Izby Domów Maklerskich. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji 4-5 marca br. był „Rynek kapitałowy dla inwestycji i wzrostu gospodarczego w czasie spowolnienia”. Agencja ISBnews była patronem medialnym wydarzenia.

Polecamy nasze podcasty:

 

Źródło